کدخبر: ۲۸۹۱۶۵ لینک کوتاه

آمار شاخص‎‌های هوانوردی اردیبهشت

اقتصادنیوز: آمار شاخص‎‌های هوانوردی اردیبهشت امسال، از جابجایی سه میلیون و ۷۴۲ هزار و ۷۳۶ مسافر در فرودگاه‎های تحت مالکیت شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران خبر می‎دهد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری میزان، بر اساس آمار و اطلاعات هوانوردی و فرودگاهی معاونت برنامه‎ریزی، نظارت و امور اقتصادی شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران، فرودگاه‎های تحت مالکیت این شرکت در اردیبهشت امسال، با انجام ۳۰ هزار و ۶۳۵ فروند نشست و برخاست توانسته این تعداد مسافر را به همراه بیش از ۳۵ میلیون کیلوگرم بار و مرسولات پستی جابه جا کند.

بر همین اساس در اردیبهشت ۹۸، فرودگاه مهرآباد با ۱۰ هزار و ۳۵۹ فروند بیشترین نشست و برخاست را به خود اختصاص داده و با جابجایی بیش از یک میلیون و ۲۴۵ هزار مسافر پرترافیک‎‌ترین فرودگاه بوده است و فرودگاه مشهد با ۴۴۱۵ فروند نشست و برخاست و اعزام و پذیرش حدود ۶۶۱ هزار مسافر، دومین فرودگاه پرترافیک کشور و فرودگاه امام خمینی (ره) با ۳۳۱۳ فروند نشست و برخاست و اعزام و پذیرش حدود ۵۱۵ هزار مسافر در جایگاه سومین فرودگاه کشور قرار دارد.

در این بین فرودگاه امام خمینی (ره) با ارسال و پذیرش حدود ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار کیلوگرم بار و مرسولات در رتبه نخست قرار دارد و پس از آن فرودگاه مهرآباد با ارسال و پذیرش حدود ۷ میلیون و ۸۹۰ هزار کیلوگرم و فرودگاه مشهد با ارسال و پذیرش بیش از شش میلیون کیلوگرم بار در رتبه‎های بعدی قرار دارند.

طبق این آمار سهم پرواز‌های داخلی از کل پرواز‌های اردیبهشت ۹۸، نشست و برخاست ۲۵ هزار و ۸۵۴ فروند نشست و برخاست است که طی آن بیش از سه میلیون و ۳۸ هزار مسافر و بیش از ۲۰ میلیون و ۷۲۰ هزار کیلوگرم بار منتقل شده ‎است.

با توجه به اینکه همه پرواز‌های فرودگاه مهرآباد داخلی است، در این بخش نیز این فرودگاه طبق آمار آمده در بالا، در رتبه نخست قرار دارد و پس از آن فرودگاه مشهد با ۳۶۶۹ فروند نشست و برخاست، بیش از ۵۵۲ هزار نفر اعزام و پذیرش مسافر و ارسال و پذیرش بیش از چهار میلیون کیلوگرم بار در جایگاه دوم و فرودگاه شیراز با ۲۲۶۸ فروند نشست و برخاست، اعزام و پذیرش بیش از ۲۲۰ هزار مسافر و ارسال و پذیرش بیش از یک میلیون و ۵۷۰ هزار کیلوگرم بار در جایگاه سوم قرار دارد.

همچنین طبق این آمار سهم پرواز‌های خارجی اردیبهشت ۹۸، در فرودگاه‎های بین‎المللی تحت مالکیت شرکت فرودگاه‎ها نیز، نشست و برخاست ۴۷۸۱ فروند هواپیما است که طی آن بیش از ۲۲۰ هزار مسافر اعزام و پذیرش و بیش از ۱۴ میلیون کیلوگرم بار ارسال و پذیرش شده‎ است.

در این بخش فرودگاه امام خمینی (ره) با نشست و برخاست ۳۲۵۵ فروند هواپیما، اعزام و پذیرش بیش از ۵۱۲ هزار مسافر و ارسال و پذیرش بیش از ۱۰ میلیون کیلوگرم بار و مرسولات، در رتبه نخست قرار گرفته است و پس از آن فرودگاه مشهد با میزبانی ۷۴۶ فروند هواپیما، اعزام و پذیرش حدود ۱۰۹ هزار مسافر و ارسال و پذیرش حدود دو میلیون کیلوگرم بار و فرودگاه شیراز با نشست و برخاست ۲۸۴ فروند هواپیما، اعزام و پذیرش حدود ۳۴ هزار مسافر و ارسال و پذیرش بیش از ۹۵۰ هزار کیلوگرم بار در رتبه‎های دوم و سوم قرار گرفته‎اند.
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند