کدخبر: ۲۹۰۳۵۳ لینک کوتاه

شورای رقابت باید بر قیمت گذاری خودرو نظارت کند

اقتصادنیوز: رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه قیمت گذاری خودرو حتماً باید زیرنظر شورای رقابت باشد، گفت: پیگیر هستیم که قیمت گذاری در یک جا انجام شود تا بتوانیم کنترلی روی بازار خودرو اعمال کنیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ ناصر سراج روز شنبه در حاشیه تجدیدمیثاق مسئولان عالی قضایی با آرمان های امام خمینی (ره) در اولین روز از هفته قوه قضاییه در خصوص اقدامات انجام شده برای کنترل قیمت خودرو اظهار داشت: ما هم وزیر را خواستیم و هم خودروسازها را که یک جلسه نهایی بگذاریم و اقدامات خوبی انجام شود.

وی افزود: در رابطه با قطعات داخلی هم در آینده با خودروسازان جلسه خواهیم داشت. باید قیمت گذاری زیرنظر شورای رقابت باشد و پیگیر هستیم که یک جا قیمت گذاری انجام شود تا بتوانیم کنترلی روی بازار خودرو اعمال کنیم.

سراج درباره پاسخ معاون اول رئیس جمهور به نامه سازمان بازرسی کل کشور گفت: پاسخ مثبت است و موافق هستند که این را یک کاسه کنیم و دست مصرف کننده واقعی برسد و اگر دلال‌ها حذف شوند، قطعاً قیمت‌ها این رقمی که الان هست نخواهد بود.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در رابطه با آیین نامه قانون سازمان بازرسی خاطرنشان کرد: آیین نامه خود را در سال ٩٣ نوشته بودیم و اخیراً آیت الله رئیسی موافقت و ابلاغ کرد و با آیین نامه جدید کارمان را شروع کردیم.

وی در خصوص ارائه گزارشی از تخلفات در مورد خودرو به رئیس قوه قضاییه بیان کرد: گزارشی از قبل داده شده بود و قرار است در این هفته نیز گزارش نهایی خدمت رئیس قوه قضاییه داده شود.

سراج در خصوص اختصاص شعب ویژه برای پرونده‌های سازمان بازرسی اظهار داشت: رئیس قوه قضاییه به معاون اول قوه قضاییه دستور داده است که بستگی به استان‌ها و میزان پرونده های ما دارد و این شعب ویژه تخصصی نیز تشکیل خواهد شد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند