کدخبر: ۲۹۱۳۳۹ لینک کوتاه

ارزانی گوشت قرمز در راه است

مدیرکل امور عشایر استان اصفهان گفت: با توجه به وضعیت مناسب آب و مراتع در استان اصفهان و کوچ عشایر قیمت دام زنده در ماه‌های خرداد، تیر و مرداد از ۵۸ هزار تومان به ۳۸ هزار تومان می‌رسد.

 

به گزارش اقتصادنیوز، مختار اسفندیاری، مدیرکل امور عشایر استان اصفهان، امروز در گفت‌وگو با فارس در اصفهان اظهار کرد: امسال به دلیل بارش باران و شرایط مناسب چراگاه‌ها، میزان تولید گوشت عشایر با 20 درصد افزایش از 10 هزار تن به 12 هزار تن خواهد رسید.

مدیرکل امور عشایر استان اصفهان عنوان کرد: عشایر امسال با افزایش 20 درصدی تولید لبنیات 50 هزار تن انواع محصولات لبنی را تولید کردند و تولید محصولات صنایع‌دستی عشایر استان اصفهان از 30 هزار مترمربع به 40 هزار مترمربع رسیده است.

وی با بیان این‌که قاچاق دام توسط افرادی بیرون از جامعه عشایری اتفاق می‌افتند، تصریح کرد: قاچاق دام در عشایر بسیار کم است، عشایر با دام زندگی می‌کنند و شغل آن‌ها به دام وابسته است، خانواده‌ای که صد رأس دام مولد دارد به هیچ قیمتی حاضر به فروش آن نیست.

اسفندیاری اظهار کرد: با توجه به وضعیت مناسب آب و مراتع در استان اصفهان و کوچ عشایر قیمت دام زنده در ماه‌های خرداد، تیر و مرداد از 58 هزار تومان به 38 هزار تومان می‌رسد.

مدیرکل امور عشایر استان اصفهان در پایان خاطرنشان کرد: عشایر هرساله از 20 تا 30 اردیبهشت وارد استان اصفهان می‌شوند و امسال نیز تقویم کوچ را رعایت کردند، ایل قشقایی در مناطق سمیرم، دهاقان و شهرضا و ایل بختیاری در فریدون‌شهر، چادگان، داران و دامنه چادر زدند.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند