کدخبر: ۲۹۱۷۲۳ لینک کوتاه

بسته شدن پرونده مسکن مهر بدون معارض تا پایان امسال در همدان

اقتصادنیوز: مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان با اشاره به بسته شدن پرونده مساکن مهر در همدان، گفت: پرونده مساکن مهری که معارض حقوقی ندارند، امسال بسته می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز؛ حسن ربانی ارشد در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار کرد: بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که بین راه و شهرسازی و شهرداری شهرستان ملایر و همدان بسته خواهد شد، محوطه‌سازی مسکن مهر انجام خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه شهردار ملایر این تفاهم‌نامه را امضا کرده است، تصریح کرد: پیش‌نویس این تفاهم‌نامه به دفتر شهردار همدان ارسال شده اما شهردار هنوز امضا نکرده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان با بیان اینکه در همدان مسکن مهر هگمتان شهرسینا و مسکن مهر ۲۴ واحدیکولادکومه دارای معارض هستند، یادآور شد: پروژه ۲۴ واحدی کولادکومه دارای ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی است که به علت داشتن معارض حقوقی هنوز به اتمام نرسیده است.

ربانی ارشد با تأکید بر اینکه پیگیر اتمام ۱۸۳ واحد مسکن مهر تا پایان امسال هستیم، عنوان کرد: پروژه ۱۲۰ واحدی خیرین مسکن‌ساز و ۶۳ واحدی یادمان بنا امسال به اتمام خواهد رسید.

مدیرکل مسکن و شهرسازی استان همدان ادامه داد: پروژه ۳۶ واحدی معلولان ضایعه نخاعی بهزیستی همدان به علت مشکل آورده هنوز به اتمام نرسیده است البته دولت یارانه پرداخت کرده ولی این افراد از نظر مالی بسیار ضعیف هستند.

وی با تأکید بر اینکه سفر وزیر راه و شهرسازی به استان همدان عوائد زیادی داشته است، گفت: کلنگ‌زنی ۲۳ کیلومتر از اتصال راه‌آهن به ملایر با ۱۷۰ میلیارد تومان و کلنگ‌زنی محور نهاوند- آورزمان-ملایر با ۵۸ میلیارد تومان اعتبار از عوائد سفر وزیر راه و شهرسازی به استان همدان بود.

وی با اشاره به بازدید وزیر راه و شهرسازی از پروژه‌های استان همدان، ادامه داد: در این سفر قول‌های مساعدی در زمینه پروژه‌های راه و شهرسازی استان همدان داده شد.

ربانی‌ارشد از اختصاص ۱۷۵ میلیارد تومان اعتبار به پروژه راه‌آهن و ایستگاه داخل شهر همدان خبر داد و یادآور شد: محور سامن- بروجرد ردیف ملی نداشت اما وزیر قول همکاری به استان داد و قرار شد امسال از سازمان راهداری ۵ میلیارد تومان به استان داده شود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند