کدخبر: ۲۹۳۳۳۴ لینک کوتاه

امضا سند نقشه‌راه مشترک ایران و سوریه در ۵ سال آینده

با امضای یک سند دو جانبه میان ایران و سوریه همکاری دو کشور در زمینه کار و امور اجتماعی کلید خورد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شب سه شنبه میزبان وزیر امور اجتماعی و کار سوریه بود و در این مراسم سند برنامه اقدام مشترک میان دو کشور به امضای محمد شریعتمداری و ریما قادری، وزیر امور اجتماعی و کار سوریه رسید.

محمد شریعتمداری در این مراسم که در مجموعه تلاش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، گفت: خوشحالیم که به توافقی دو جانبه برای همکاری رسیده ایم. سندی که امروز امضا می شود نقشه راه همکاری دو کشور ایران و سوریه در پنج سال آینده را مشخص می کند.

او با بیان اینکه برنامه مشترک ایران و سوریه در زمینه کار و امور اجتماعی شامل بخش های مختلفی است، عنوان کرد: در نظر داریم برای همکاری فنی و حرفه میان دو کشور نیز سند جداگانه ای تنظیم کنیم و به امضا برسانیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین در بخش دیگری از اظهارات خود به تمرکز بسیاری از فعالیت های این وزارتخانه در تهران پرداخت و ابراز امیدواری کرد در این زمینه تمرکززدایی صورت پذیرد.

وزیر امور اجتماعی و کار سوریه نیز در این نشست مشترک با اشاره به بازدید خود از بخش های مختلف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، فعالیت های ایران در زمینه بهزیستی را نشانه توجه ویژه برنامه ریزان کشور به امور اجتماعی شهروندان دانست.

ریما قادری با اشاره به اینکه دو کشور به یک نقشه راه مشترک رسیده اند، ابراز امیدواری کرد که امضای سند دو جانبه زمینه همکاری های مشترک ایران و سوریه را درباره امور اجتماعی و کار فراهم آورد.

او با بیان اینکه سوریه از ثروت ارزشمند نیروی انسانی جوان بهره‌مند است، گفت: در بازدید‌هایی که از مراکز مختلف در ایران داشتیم از امکانات همکاری های مشترک بین دو کشور آگاه شدیم و آنها را در سند برنامه مشترک گنجاندیم.

وزیر امور اجتماعی و کار سوریه ادامه داد: اولین گام عملی همکاری مشترک با پذیرش مربیان سوری در مراکز فنی و حرفه ای ایران فراهم می شود.

او با بیان اینکه همکاری دو کشور می تواند منفعت مشترک داشته باشد، گفت: ایران هیچگاه در حمایت از سوریه بخل نورزیده و اکنون نیز در همکاری دو جانبه در زمینه امور اجتماعی و کار حمایت خود را از ما نشان داده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در جواب اظهارات وزیر امور اجتماعی و کار سوریه با بیان اینکه ایران به سمت تحقق کار شایسته گام بر می دارد، عنوان کرد: چنین هدفی با برنامه مشترک دست یافتنی است.

شریعتمداری گفت: در شرایط کنونی که سوریه به فضل الهی و با تلاش مردمش از جنگ نجات یافته و به ثبات رسیده است، ایران در بازسازی این کشور در کنار دولت و ملت سوریه است.

در پایان سند برنامه اقدام مشترک ایران و سوریه در زمینه کار و امور اجتماعی به امضای وزاری کار دو کشور رسید.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند