کدخبر: ۲۹۵۶۹۸ لینک کوتاه

کشف ۴۰۰ دستگاه استخراج ارز دیجیتال در شهرضا

فرمانده انتظامی شهرستان شهرضا از کشف ۴۰۴ دستگاه ماینرخارجی قاچاق به ارزش ۶۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، صادق کاظم‌زاد اظهار داشت: پس از وصول اخباری مبنی بر اینکه در چندین کارخانه و شهرک صنعتی شهرستان شهرضا توسط دستگاه‌های ماینر قاچاق ارز دیجیتال استخراج می‌شود، بررسی موضوع در دستور کار مأموران انتظامی این فرماندهی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان شهرضا افزود: پس از انجام تحقیقات و کسب اطمینان از درستی موضوع یک گروه از مأموران با هماهنگی قضائی از 30 کارخانه و شرکت بازدید کردند.

وی بیان داشت: در نتیجه این بازرسی 404 دستگاه ماینر که به صورت قفسه‌بندی با تجهیز کابل‌های شبکه برق، جاسازی شده بودند، کشف شدند.

کاظم‌زاد با اشاره به اینکه ارزش دستگاه‌های کشف شده توسط کارشناسان 60 میلیارد و 600 میلیون ریال اعلام شده گفت: در این رابطه 15 متهم دستگیر که برای اقدامات قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان شهرضا با اشاره به قاچاق و غیرقانونی بودن استفاده از دستگاه‌های مذکور، گفت: استفاده از دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال نیاز به مصرف برق زیادی دارد و استفاده از آن‌ها باعث اخلال در شبکه توزیع برق شهری شده که به همین دلیل متهمان با استفاده از برق یارانه‌ای واحدهای صنعتی تعطیل و نیمه تعطیل اقدام به فعالیت غیرقانونی کرده بودند که دستگیر و تحویل مراجع قانونی شدند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند