کدخبر: ۲۹۶۰۶۸ لینک کوتاه

آخرین قیمت دلار، سکه و طلا امروز شنبه ۹۸/۰۴/۰۵ | اصلاح مدار صعودی

اقتصادنیوز؛ امروز شنبه ۵ مردادماه ۱۳۹۸ بازار طلا و ارز تهران روی ریل صعودی قرار گرفت و به رغم مقاومت اولیه، دلار در بازار آزاد پیش از ظهر از مرز مقاومتی و روانی ۱۲ هزار تومانی عبور کرد و تا ظهر وارد محدوده ۱۲۲۰۰ تومانی شد اما بعدازظهر بازار دست به اصلاح نرخ‌های افزایش‌یافته زد و دلار در محدوده ۱۲۱۰۰ تومانی قرار گرفت. همچنین صرافی ملی قیمت رسمی خریدوفروش دلار و یورو را ۱۵۰ تومان بالا برد تا نرخ رسمی فروش دلار به ۱۲۱۰۰ تومان و نرخ رسمی فروش یورو به ۱۳۹۰۰ تومان برسد. سکه طرح جدید نیز تا ظهر وارد کانال ۴.۲ میلیونی شد و بعدازظهر به زیر مرز ۴.۲ میلیونی بازگشت. مثقال طلای آبشده ظهر به محدوده یک میلیون و ۷۸۰ هزار تومانی شد و سپس به محدوده یک میلیون و ۷۶۰ هزار تومانی بازگشت.

به گزارش اقتصادنیوز؛ امروز شنبه ۹۸/۰۴/۰۵ بازار طلا و ارز پایتخت با رشد قابل توجه نرخ‌ها در معاملات اولیه مواجه شد و ظهر امروز شاخص ارزی از محدوده 11900 تومانی در روز پنجشنبه به محدوده 12200 تومانی رسید. بعدازظهر بازار با اصلاح قیمت به محدوده 12100 تومانی مواجه شد و در لحظه تنظیم گزارش دلار در بازار آزاد بین 12140 تا 12160 تومان قیمت خورد.

همچنین صرافی ملی قیمت رسمی دلار و یورو را 150 تومان افزایش داد و بر این اساس نرخ رسمی خریدوفروش دلار در صرافی‌های بانکی بین 12000 و 12100 تومان و نرخ رسمی خریدوفروش یورو بین 13800 و 13900 تومان اعلام شد.

قیمت حواله درهم امارات نیز که پنجشنبه به رقم 3260 تومان رسیده بود امروز تا 3335 تومان افزایش یافت.

آخرین قیمت طلا و سکه 

بعدازظهر امروز شنبه در بازار طلا قیمت هر قطعه سکه امامی ( طرح جدید) به 4 میلیون و 175 هزار تومان رسید. همچنین سکه بهار آزادی (طرح قدیم)  4 میلیون و 80 هزار تومان قیمت خورد.

از سوی دیگر امروز قیمت نیم‌سکه 2 میلیون و 280 هزار تومان، قیمت ربع‌سکه یک میلیون و 450 هزار تومان و قیمت  سکه‌گرمی 960 هزار تومان شد.

برای اطلاع از نرخ لحظه‌ای و نمودار تغییر قیمت به صفحه بازارهای اقتصادنیوز مراجعه کنید.

از سوی دیگر بعدازظهر امروز قیمت مثقال طلای آبشده در بازار طلای تهران به نرخ یک میلیون و 761 هزار تومان کاهش یافت. همچنین هر گرم طلای 18 عیار حدود 406 هزار تومان است. 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند