کدخبر: ۲۹۷۱۹۲ لینک کوتاه

حذف چهار صفر از پول ملی چه تاثیری بر بازار سرمایه دارد؟

اقتصاد نیوز:اخیرا هیات دولت مصوبه حذف چهار صفر از پول ملی را تصویب کرد. یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص مزایای این طرح گفت چنین طرحی در راستای امور ثبتی و حسابداری بوده و نگهداری حساب‌ها نیز آسان‌تر خواهد کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از گجت نیوز،محمدرضا پورابراهیمی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص تصویب مصوبه هئیت دولت در ارتباط با حذف 4 صفر از پول ملی و تبدیل ریال به تومان عنوان کرد از همان ابتدا که موضوع حذف یک صفر از پول ملی مطرح گردید، پیشنهاد شد که از پول ملی 4 صفر حذف شود؛ زیرا با توجه به اینکه حذف صفرها هزینه‌های سنگینی را به همراه دارد، چنین اقدامی منطقی‌تر خواهد بود.

مزایای حذف چهار صفر از پول ملی

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه با بیان اینکه چنین طرحی باعث ساده‌تر شدن محاسبه‌ها می‌شود، عنوان کرد تمام محاسبه‌های بخش حسابداری تغییر می‌کند و اسناد و مدارک عوض خواهد شد. محمدرضا پورابراهیمی افزود با حذف چهار صفر ساده‌سازی اعداد انجام می‌شود و حدودا محاسبه اعداد نیز ساده خواهد شد. از این رو مجلس با این طرح موافق بوده و در طرح بانکداری به آن توجه کرده است. وی تاکید کرد این طرح در راستای امور ثبتی و حسابداری بوده و نگهداری حساب‌ها نیز آسان‌تر خواهد شد. همچنین با حذف 4 صفر از پول ملی شاهد ساده‌سازی مراودات بورس و شبکه بانکی کشور خواهیم بود که حاکی از مفید بودن این طرح است.

ارائه طرح به مجلس

محمدرضا پورابراهیمی در پایان خاطرنشان کرد:حذف 4 صفر که در هیئت دولت به تصویب رسیده است می‌بایست به مجلس ارسال و پس از بررسی و تصویب اجرایی شود. با توجه به کاهش ارزش پول در سال‌های گذشته حتما باید اصلاح اعداد و ارقام در دستور کار قرار بگیرد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند