کدخبر: ۲۹۷۹۲۹ لینک کوتاه

تعداد خانه‎های خالی اصفهان و تهران

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی گفت: در استان اصفهان ۶۰ هزار و در تهران ۵۰۰ هزار خانه خالی وجود دارد که این آمار در کل کشور به دو و نیم میلیون می‌رسد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، زهرا سعیدی مبارکه عصر امروز در نشست با اصحاب رسانه با اشاره به قانون مالیات بر عایدی مسکن، گفت: کلیات قانون مالیات بر عایدی مسکن در کمیسیون اقتصادی تصویب‌شده و کمیسیون برنامه‌وبودجه و کمیسیون عمران به این طرح ورود کرده است.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه 170 کشور از قانون عایدی مسکن پیروی می‌کنند، گفت: 30 درصد از اقتصاد ما روی مسکن می‌چرخد، در استان اصفهان 60 هزار و در تهران 500 هزار خانه خالی وجود دارد که این آمار در کل کشور به دو و نیم میلیون می‌رسد.

وی با اشاره به مباحث مطرح‌شده در رسانه‌ها پیرامون بازنشستگی مدیرعامل مجتمع فولاد مبارکه، خاطرنشان کرد: وظیفه من این است که هرکسی به‌عنوان مدیرعامل یک صنعت تأثیرگذار در اقتصاد کشور منصوب شد از آن حمایت کنم و طبق آخرین استعلاماتی که انجام‌شده و تمامی نهادهای نظارتی اعلام کردندعظیمیان مدیرعامل فعلی این مجتمع هنوز بازنشسته نشده است و مدرکی برای اثبات بازنشستگی وی وجود ندارد چون سن او به 60 سال هم نرسیده است.

سعیدی مبارکه بابیان اینکه هنگامی‌که پیشنهاد طرح مالیات بر عایدی مسکن ارائه شد این التهابات در بازار مسکن وجود نداشت، عنوان کرد: اصلاحات این طرح نیاز به متخصصان و اقتصاددانان دارد و هنگامی‌که شما قانون کار کشور ما را با دیگر کشورها مقایسه کنید متوجه می‌شوید که بحث مشکلات زیاد ما به سوء مدیریت‌های اقتصادی برمی‌گردد و در کشور باید از مدیران هوشمند با آگاهی و درک اقتصادی استفاده شود.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه بازار مسکن بازاری است که در آن عرضه و تقاضا دچار تعدیل نمی‌شود، اظهار داشت: وزیر اقتصاد اکنون اعلام کرده که 80 درصد سبد خانوار در برخی موارد مسکن است و مسکن یک نیاز ضروری است که باید دست سوداگران را از آن کوتاه کرد.

وی با اشاره به جزئیاتی در مورد طرح مالیات عایدی مسکن، خاطرنشان کرد: در طرح مالیات بر عایدی مسکن مدیریت پول‌های خروجی را می‌توانیم داشته باشیم و برای آن معافیتی بگذاریم و در این طرح به دلیل ریسک بالا قولنامه‌ها جمع می‌شود.

سعیدی مبارکه بابیان اینکه بخشی از مشکلات حوزه مسکن به بانک‌ها برمی‌گردد، گفت: این طرح شامل قالب بانک‌ها خواهد شد و باید مالیات خود را پرداخت کنند و برخی از بانک‌ها متأسفانه وارد ساخت‌وساز و این فرایندها شده‌اند.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات به وجود آمده برای خبرنگاران، افزود: طرحی در کمیسیون فرهنگی است که بحث بیمه خبرنگاران و امنیت شغلی آن‌ها را در برمی‌گیرد و در آینده نزدیک مشکلات بیمه‌ای این عزیزان حل خواهد شد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند