کدخبر: ۳۰۳۸۲۹ لینک کوتاه

بیشترین میلیاردرها در کجای دنیا زندگی می‌کنند؟

اقتصادنیوز: میلیاردرها در کدام کشورها زندگی می کنند؟ پاسخ این سئوال در این گزارش آمده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین، در بین 205 کشوری که در دنیا وجود دارند آمریکا با داشتن بیشترین میلیاردر های دنیا در رتبه نخست قرار گرفته است و چین با کمبود 420 میلیاردر نسبت به آمریکا جایگاه دوم را به خود اختصاص داده است و قرار گرفتن این دو غول اقتصادی در صدر این فهرست بدیهی است.

بر اساس آخرین اطلاعات آماری 705 میلیاردر در آمریکا زندگی می کنند و تعداد این افراد در چین 285 نفر است و در آلمان نیز 146 میلیاردر زندگی می کنند و 102 میلیاردر در روسیه و 97 نفر در انگلیس قرار دارند.

ارزش ثروت میلیاردرهایی که در آمریکا زندگی می کنند از کل میلیاردرهای که در 8 رتبه پایین تر از آن قرارگرفتهاند بیشتر است. این کشورها عبارتند از: چین، آلمان، روسیه، انگلیس، سوئیس، هنگ کنگ، هند و عربستان سعودی

همچنین 15 کشور برتر این فهرست 75 درصد میلیاردر های دنیا را در خود جای داده اند و در مجموع 1942 نفری که در این کشورها هستند ۶.۸ تریلیون دلار در اختیار دارند.

در ادامه به بررسی 5 تا از کشورهایی که بیشترین میلیاردر ها را در خود جای داده اند خواهیم پرداخت:

۱.آمریکا

705 میلیاردر در این کشور زندگی می کنند که ارزش ثروت ثروتمندترین میلیارد آن (جف بیزوس رئیس کمپانی آمازون) 118 میلیارد دلار است و کل ثروت میلیاردر های این کشور به 3 تریلیون دلار می رسد.

۲.چین

چین در جایگاه دوم این فهرست قرار گرفته است و تعداد میلیاردر های این کشور 285 نفر است که ارزش ثروت تمام میلیاردرهای این کشور نزدیک به 1 تریلیون دلار است و ثروتمندترین میلیاردر آن نزدیک به 50 میلیارد دلار سرمایه دارد.

۳.آلمان

آلمان سومین جایگاه این فهرست را به خود اختصاص داده است و تعداد میلیارد هایی که در این کشور زندگی می کنند 146 نفر است و ارزش سرمایه آن ها نیز به 442 میلیارد دلار می رسد. ثروتمندترین میلیارد آلمان ۲۳.۶ میلیارد دلار ثروت دارد.

۴. روسیه

روسیه در جایگاه چهارم این فهرست است و تعداد میلیاردهای این کشور 102 نفر است و ارزش سرمایه ثروتمندترین میلیاردر آن ۲۱.۶ میلیارد دلار است و در کل تمام میلیاردر های این کشور 355 میلیارد دلار ثروت دارند.

۵.انگلیس

جایگاه پنجم این فهرست به انگلیس می رسد با جای دادن 97 میلیاردر درون خود. ارزش ثروت تمام میلیاردر های آن 209 میلیارد دلار است و ثروتمندترین میلیادر آن ۱۸.۷ میلیارد دلار ثروت دارد.

این مطلب برایم مفید است
40 نفر این پست را پسندیده اند