کدخبر: ۳۰۳۸۳۰ لینک کوتاه

سیدعباس صالحی تاکید کرد:

ادامه حمایت‌های بیمه‌ای از خبرنگاران

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد که حمایت بیمه‌ای خبرنگاران همچنان مورد توجه جدی این وزارتخانه است و تداوم دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، سیدعباس صالحی عصر امروز پنجشنبه در نشست با اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه در استان اردبیل با بیاان اینکه سال‌گذشته سه هزار خبرنگار در کشور بیمه شدند، اظهارکرد: این روند با پیگیری جدی دولت دوازدهم برای رفع مشکل خبرنگاران و اهالی رسانه همچنان ادامه می‌یابد تا به تدریج شاهد رفع یکی از مشکلات اصلی این قشر زحمتکش و تاثیرگذار باشیم.

وی با اشاره به واگذاری مجوز به نشریات ادامه داد: دو دیدگاه در این زمینه وجود دارد. عده‌ای معتقد به حذف مجوز و باز گذاشتن راه برای ثبوت برتری و امتیاز نشریه در بازار کارند و برخی هم فعالیت در نشریات و رسانه‌ها را یک کار حرفه‌ای و تخصصی دانسته و به‌طور جدی باور دارند که باید فقط به افراد دارای صلاحیت‌، مجوز فعالیت در این عرصه داده شود. معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد با لحاظ هر دو دیدگاه در حال بازنگری مراحل و روند صدور مجوز به نشریات است که نتیجه آن اطلاع‌رسانی خواهد شد.

صالحی همچنین درباره پرداخت یارانه نقدی به نشریات فعال گفت: شیوه‌نامه جدید برای شفاف‌سازی بیش از پیش چگونگی این روند تهیه شده که این شیوه‌نامه برای آگاهی همه تلاشگران این عرصه به‌زودی در سایت مطبوعاتی این وزارتخانه بارگذاری می‌شود.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند