کدخبر: ۳۰۵۵۵۶ لینک کوتاه

کاهش تولید نفت آمریکا

اقتصاد نیوز: تولید نفت خام آمریکا در جولای ۲۷۶ هزار بشکه در روز کاهش یافته و به ۱۱.۸۱ میلیون بشکه در روز رسید.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم؛ گزارش ماهانه اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان می دهد تولید نفت خام آمریکا در جولای 276 هزار بشکه در روز کاهش یافته و به 11.81 میلیون بشکه در روز رسیده است. این سومین ماه پیاپی کاهش نسبت به بالاترین رکورد آن در ماه آوریل بود. آمریکا در آوریل 12.12 میلیون بشکه در روز نفت تولید کرد.

 بیشتر این کاهش تولید به خاطر پایین آمدن  تولید در خلیج مکزیک آمریکاست. تولید در این منطقه حدود 332 هزار بشکه در روز کاهش یافته و به 1.58 میلیون بشکه در روز رسیده است.

تولید در داکوتای شمالی 14 هزار بشکه در روز بالا رفته و به رکورد 1.41 میلیون بشکه در روز رسیده است در حالی که تولید در تگزاس 40 هزار بشکه در روز افزایش یافته و برای اولین بار از 1981 به بیش از پنج میلیون بشکه در روز رسیده است.

 رونق نفت شیل مخصوصاً افزایش تولید در تگزاس و داکوتای شمالی کمک کرد تا آمریکا تبدیل به بزرگترین تولید کننده نفت در جهان شود و از عربستان و روسیه پیشی بگیرد.

 ولی سرعت رشد تولید آمریکا در سال جاری میلادی کند شده است چون شرکتهای انرژی آمریکا ده ماه متوالی است تعداد چاه های نفت خود را کاهش میدهند و هدف آنها کاهش هزینه های حفاری های جدید است.

 در همین حین، طبق گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا، تولید ناخالص ماهانه گاز طبیعی آمریکا در 48 ایالت پایینی این کشور به رکورد جدید 101.34 میلیارد متر مکعب در روز در ماه جولای رسید در حالی که تولید گاز این کشور در ژوئن 101.19 میلیارد متر مکعب در روز بود.

 در تگزاس، بزرگترین ایالت تولید کننده گاز آمریکا، تولید 1.8 درصد افزایش یافت و به رکورد 27.96 میلیارد متر مکعب در روز رسید.

در پنسیلوانیا، دومین ایالت بزرگ تولیدکننده گاز آمریکا، تولید 1.9 درصد بالاتر رفت و به 19.09 میلیارد متر مکعب در روز رسید.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند