کدخبر: ۳۰۷۰۱۴ لینک کوتاه

کشف مواد مخدر در اصفهان ۲۱ درصد افزایش یافت

استاندار اصفهان با بیان اینکه ۴۰ درصد از زیان حاصل شده به دلیل سودجویان مصرف کننده بر کشور تحمیل می شود، گفت: مافیای مواد مخدر اتاق فکر دارند که با پول کثیف خود سیستم‌های بانکی و مالی را آلوده می کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، عباس رضایی امروز (پنجشنبه) در نشست تخصصی آموزش روش های شناسایی اموال قاچاقچیان مواد مخدر ویژه دست اندرکاران استان صفهان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: به دلیل اینکه کشورمان یکی از نزدیک ترین کشورها به بزرگ ترین تولید کننده موادمخدر در دنیا است، بیش از 75 درصد تریاک و 30 درصد هروئین و مورفین در ایران کشف می شود.

وی خاطرنشان کرد: مواد مخدر سالیانه 200 هزار میلیارد تومان به اقتصاد کشور ضرر وارد می کند.

استاندار اصفهان با اشاره به اینکه 40 درصد از زیان حاصل شده به دلیل سود جویان مصرف کننده بر کشور تحمیل می شود، گفت: مافیای مواد مخدر اتاق فکر دارند که با پول کثیف خود سیستم های بانکی و مالی را آلوده می کنند.

رضایی با بیان اینکه کشفیات مواد مخدراصفهان در سال 98 نسبت به سال گذشته نشان از افزایش 21 درصدی است، خاطرنشان کرد: از جمله روش‌های ضربه زدن به منابع مالی قاچاقچیان مواد مخدر تقویت و تجهیز متولیان شناسایی اموال قاچاقچیان، استفاده از روش های نوین بانکداری و بروز رسانی قوانین است.

میزان شیوع اعتیاد در اصفهان 2.4 درصد است

همچنین شهبازی- نماینده مبارزه با مواد مخدر کشور با بیان اینکه درصد میزان شیوع اعتیاد در کشور 5.39 درصد اعلام شده است، گفت: این رقم به این معنا است که از هر 100 نفر چهار نفر در جمعیت فعال 15 تا 64 سال در کشور معتاد هستند.

وی ادامه داد: در استان اصفهان با 24 شهرستان و جمعیتی بالغ بر 5 میلیون نفر و با داشتن 77 درصد جمعیت فعال 15 تا 64 سال میزان شیوع اعتیاد 2.4 درصد است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند