کدخبر: ۳۰۹۷۳۲ لینک کوتاه

چند نفر واجد شرایط طرح ملی مسکن هستند؟

اقتصاد نیوز: مدیرعامل بانک مسکن از واجد شرایط بودن ۳۵۰ هزار سپرده گذار صندوق پس انداز یکم برای دریافت وام برای طرح ملی مسکن خبر داد. این در حالی است که جزئییات طرح مذکور هنوز مشخص نیست.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم، ابوالقاسم رحیمی‌انارکی با بیان این که در ارائه تسهیلات مسکن برای طرح اقدام ملی اولویت با افرادی است که در صندوق پس‌انداز مسکن یکم ثبت‌نام کرده‌اند، اظهار کرد: متقاضیان واجد شرایط حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم چنانچه بخواهند در بافت فرسوده از  وام استفاده کرده و در طرح اقدام ملی مسکن صاحب خانه شوند نرخ سود تسهیلات 6 درصد و در سایر بافت ها 8  درصد خواهد بود.

وی با یادآوری این که حداقل مبلغ سپرده‌گذاری در صندوق پس انداز مسکن یکم تهران، مراکز استان ها و شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت و سایر شهرها به ترتیب 13.5 میلیون تومان، 10 و 6.7 میلیون تومان برای دریافت وام 80، 60 و 40 میلیون تومانی است، ادامه داد:  حداقل زمان انتظار برای استفاده از این تسهیلات یکسال است که در شهر تهران با واریز 40 میلیون تومان، در شهرهای میانی (مراکز استان‌ها و شهرهای 200 هزار نفر جمعیت) 30 میلیون تومان و برای شهرهای کوچک 20 میلیون تومان است که پس از گذشت یکسال، دارندگان این حساب می‌توانند به صورت انفرادی به ترتیب، 80، ‌60 و 40 میلیون تومان دریافت کنند.

مدیرعامل بانک مسکن تصریح کرد: هم‌اکنون حدود 350 هزار نفر از دارندگان حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم واجد شرایط بهره‌مندی از طرح اقدام ملی مسکن هستند که به عنوان متقاضیان بالقوه این طرح به شمار می‌روند.

به گزارش تسنیم، اظهارات مدیرعامل بانک مسکن در حالی است که جزئیات طرح ملی مسکن هنوز مشخص نیست. انبوه سازان چهل و چند ایراد به قراردادهای این طرح وارد کرده اند و مشخص نیست نامه نگاری آنها برای رفع این ایرادات به کجا رسیده است. هفته گذشته سرپرست معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه از پرداخت وام 75 تا 100 میلیونی با سود 18 درصد در طرح ملی مسکن خبر داده بود.

 

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند