کدخبر: ۳۱۱۴۰۲ لینک کوتاه

زمینه آزادی ۳۲ مددجو از زندان‌های مازندران

رئیس کل دادگستری مازندران گفت: با گذشت ۷ میلیارد تومانی شاکیان زمینه آزادی ۳۲ مددجو جرایم غیرعمد از زندان‌های مازندران فراهم شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام محمدصادق اکبری در جلسه ستاد دیه مازندران افزود: زندانیان جرایم غیرعمد به دلیل بروز مشکلات مالی در زندان هستند و باید تلاش کرد با کمک افراد نیکوکار زمینه برای آزادسازی این افراد فراهم شود و هم اکنون 745 نفر زندانی جرایم غیرعمد، چشم‌انتظار کمک‌های خیران هستند و ما مسؤولان باید به هرنحوی برای آزادی این زندانیان گام موثر برداریم.

وی با بیان اینکه باید شیوه مناسبی برای آزادی زندانیان انجام گیرد، گفت: درصد بالایی از خیرین ما کسانی هستند که حکم به نفع آنان صادر می‌شود و از حق مسلم خود برای حفظ بنیان و کیان خانواده گذشت می‌کنند تا زندانی آزاد شود و خانواده این زندانیان، کمتر در معرض آسیب‌های اجتماعی قرار گیرند.

مقام ارشد قضایی مازندران تصریح کرد: در جلسه قبل ستاد دیه 32 پرونده زندانیان جرایم غیرعمد بررسی شد که از این تعداد 15 نفر آزاد شدند و 17 نفر هم به بانک‌ها معرفی شده‌اند و اقدامات درخصوص آزادی آنان نیز انجام شد، در جلسه امروز پرونده 26 نفر مطرح شده است از این تعداد 16 نفر به خاطر جرایم مالی، یک نفر به علت حوادث کارگاهی و 9 نفر به علت ناتوانی درپرداخت مهریه در زندان هستند.

اکبری افزود: برای آزادی این افراد 10 میلیارد و 257 میلیون تومان مورد نیاز است که با تلاش و همکاری قضات و همکاران ستاد دیه استان 2 میلیارد آن اعسار و بیش از 7 میلیارد تومان آن گذشت شاکیان است و مابقی از طریق بانک‌ها و کمک‌های مردمی تامین شده است.

وی خاطرنشان کرد: ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان، تاکنون زمینه آزادی تعداد زیادی از زندانیان جرائم غیرعمد را در کشور فراهم کرد اما همکاری شکات و گذشت از بخشی از مطالبات آنها در آزادی زندانیان بسیار موثر است که باید این کار خیرخواهانه زمینه ترویج فرهنگ عفو و بخشش در جامعه را مهیاتر کند.

رئیس کل دادگستری مازندران تاکید کرد: برگزاری جشن‌های گلریزان در کاهش جرایم و آسیب‌های اجتماعی موثر است اما باید در کنار آن برای ترویج فرهنگ گذشت و ایثار نیز تلاش کرد و پویش و بسیج همگانی از سوی ستاد دیه و رسانه‌های مختلف استان صورت گیرد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند