کدخبر: ۳۳۱۶۶۴ لینک کوتاه

آخرین وضعیت بازار خودرو در شرایط کرونا

اقتصاد نیوز: سعید موتمنی، رییس اتحادیه صنف نمایشگاه داران خودرو پایتخت با اشاره به تعطیلی بازار خودرو، می گوید که در حال حاضر همه نمایشگاه‌ ها بسته است و هیچ فعالیت خرید و فروشی انجام نمی ‌شود. قیمت خودروها همان قیمت های پیش از عید است و در این شرایط هیچ فرد عاقلی به فکر خرید خودرو، جایگزین کردن خودرو یا تبدیل آن به خودروی بهتر نیست. حال هر قیمتی که این روزها برای خودروها اعلام شود، به دلیل تعطیلی بازار کاملا نادرست است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خودروبانک، سعید موتمنی رییس اتحادیه صنف نمایشگاه داران خودرو پایتخت در ادامه صحبت های خود اضافه می کند که سال گذشته فقط در اردیبهشت ‌ماه، شاهد جنب و جوش زیادی در بازار خودرو بودیم که بیشتر از همه متاثر از قیمت سازی ‌ها و افزایش قیمت ها بود، اما پس از آن با ورود نهادهای نظارتی، شاهد آرامش نسبی تا شهریورماه بودیم و پس از آن دوباره شیب افزایش کند قیمت ها آغاز شد و تا اوایل بهمن به اوج خود رسید و از اواخر بهمن دوباره کاهشی شد. به طور دقیق تر، سال گذشته بازاری برای خودرو به آن صورت وجود نداشت و تنها برچسب قیمت خودروها بود که تغییر می کرد، البته به غیر از خرید و فروش های صورت گرفته به صورت مجازی، زیرا عملا خرید و فروشی در نمایشگاه های اتومبیل صورت نمی گرفت.

این مساله موجب آسیب دیدن کسب و کار فعالان بازار به ویژه نمایشگاه دارانی شد که نمایشگاه خود را اجاره کرده اند. در شرایط فعلی و با شیوع ویروس کرونا هم اگر فعالیت اقتصادی دوباره آغاز شود، بعید به نظر می رسد کسی برای خرید و فروش خودرو مراجعه کند و پیش ‌بینی می ‌شود که این شرایط تا چند ماه آینده نیز ادامه داشته باشد.

 

این مطلب برایم مفید است
59 نفر این پست را پسندیده اند