کدخبر: ۳۴۳۱۶۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

مقامات راه وشهرسازی:

بخش خصوصی برای ساخت ۲۴ هزار واحد مسکن ملی در تهران وارد میدان شود!

اقتصادنیوز: مدیرکل راه‌وشهرسازی استان تهران گفت: بخش خصوصی برای ساخت ۲۴ هزار واحد مسکن طرح اقدام ملی در این استان وارد میدان شود.

به گزارش اقتصادنیوزخلیل محبت‌خواه روز دوشنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: از همه شرکت‌های انبوه‌ساز، سازندگان، دارندگان فناوری‌های نوین در حوزه ساختمان و فناوری‌های سبز ساختمانی برای شرکت در طرح اقدام ملی مسکن این استان درخواست مشارکت و همکاری می‌شود.

وی یادآورشد: اداره‌کل راه‌وشهرسازی استان تهران در این طرح موظف به ساخت ۲۴ هزار واحد مسکونی است و در نظر دارد از ظرفیت بخش خصوصی در اجرای برنامه‌های بخش مسکن استفاده کند.

محبت‌خواه اضافه کرد: این اداره‌کل قصد دارد با ایجاد هم‌افزایی بین بخش‌های مختلف ضمن کمک به رونق کسب‌وکار بخش خصوصی، برنامه‌های بخش مسکن را اجرا کند.

وی خاطرنشان کرد: از همین رو همه سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی مالک زمین در محدوده شهرها و تمام واحدهای مسکونی تکمیل شده آماده فروش می‌توانند ضمن ارائه اسناد و مدارک مربوط به ملک خود آمادگی خود را برای مشارکت و همکاری در طرح اقدام ملی تولید مسکن تا پایان وقت اداری شنبه ۳۱ خرداد به دبیرخانه اداره‌کل راه‌وشهرسازی استان تهران اعلام کنند.

محبت‌خواه ادامه داد: در اجرای این طرح وزارت راه‌وشهرسازی مشوق‌های لازم از جمله اعطای تسهیلات ساخت بدون‌سپرده یا تسهیلات خرید مسکن، معرفی متقاضیان خرید واحدهای مسکونی و تامین هزینه ساخت در طول اجرا توسط متقاضیان، امکان پیش‌فروش و در صورت امکان تغییر کاربری اراضی و غیره را برای مشارکت‌کنندگان بخش خصوصی فراهم می‌کند.

مرحله نخست ثبت‌نام اقدام ملی مسکن در استان تهران آذر سال ۱۳۹۸ آغاز و در همان هفت ساعت نخست ظرفیت ۷۲ هزار نفری پیش‌بینی شده برای این استان تکمیل شد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند