کدخبر: ۳۵۸۴۹۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

خواب زمستانی خرس‌های وال استریت؟

نتایج دو نظر سنجی درباره قیمت طلا در هفته پیش رو +نمودار

اقتصاد نیوز : هفته گذشته اونس روندی افزایشی داشت. آیا این هفته این روند ادامه می‌یابد؟ نظرسنجی‌ کیتکو و تحلیل‌گران چه می‌گویند.

به گزارش اقتصادنیوز، در آخرین هفته ماه اوت، قیمت اونس 25 دلار در طول هفته افزایش یافت و باعث شد پس از فراز و نشیبی بسیار قیمت اونس در نزدیکی پایان ماه، به قیمت آغازین آن برگردد.

نمودار اونس

نمودار ماهانه اونس طلا

نظرسنجی هفتگی طلا

دارین نیوسوم، تحلیل‌گر بازار طلا در مصاحبه با کیتکو گفت: از نظر فنی، نمودار هفتگی طلا به نظر نزولی می‌رسد اما من در این مرحله به هیچ وجه طلای خودم را نمی فروشم.

این هفته، مانند هفته گذشته 15 متخصص وال‌استریت در نظرسنجی کیتکو شرکت کردند. در میان شرکت کنندگان ، 12 یا 80 درصد پیش‌بینی کردند قیمت طلا افزایش می‌یابد، سه تحلیلگر، یا 20 درصد آراء بی‌طرف بودند و هیچ رأی به روند نزولی داده نشد.

در نظرسنجی دیگر هم که به صورت عمومی و آنلاین اتجام می شود، در کل 2375 رأی داده شد. از این تعداد ، 1356 نفر یا 57 درصد آراء به افزایش طلا رأی دادند، 559 درصد یعنی 24 درصد کل رأی به نزول قیمت اونس دادند و 460 رای یا 19 درصد بی طرف بودند.

نظرسنجی طلا

افشین نبوی رئیس بخش تجارت ام کی اس سوئیس و یکی از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی که رای به صعود داده بود گفت: من بازار طلا را صعودی می بینم زیرا طلا توانست کف بالای 1900 خود را نگه دارد. علاوه براین ضعف دلار ممکن است اونس را مجدداً به بالای 2000 دلار ببرد.

به گفته او «شما فقط باید به آنچه در جهان اتفاق می افتد نگاه کنید. همه چیز به افزایش قیمت طلا اشاره دارد.»

 

این مطلب برایم مفید است
33 نفر این پست را پسندیده اند