بایدن در آستانه پس گرفتن ایالت جرجیا

کدخبر: 371424
اقتصادنیوز: جو بایدن نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا که تنها به ۶ رای الکترال برای پیروزی نهایی نیاز دارد، اکنون در ایالت جورجیا، یکی از پنج ایالتی که هنوز تکلیف برنده در آنها مشخص نشده است، توانست درصد آرای خود را به دونالد ترامپ رقیب جمهوری خواهش برساند.

انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا؛ بایدن در آستانه سبقت از ترامپ در ایالت جورجیا

 

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ، بایدن که هم اکنون با ۲۶۴ رای الکترال  از رقیب جمهوریخواهش با ۲۱۴ رای الکترال فاصله ای معناداردارد، در صورتی که بتواند ۱۶ رای الکترال ایالت جورجیا را تصاحب کند، در مجموع با ۲۸۰رای الکترال به کاخ سفید راه خواهد یافت.

تاکنون ۹۹ درصد آرا در ایالت جورجیا شمرده شده از این میزان رای شمارش شده، و تا این لحظه ترامپ و بایدن هر کدام بطورمساوی ۴۹.۴ درصد از آرای شمرده  شده را به خود اختصاص داده اند.

نکته قابل  توجه اینکه بایدن در این ایالت از ترامپ عقب بود اما با ادامه روند شمارش آرا ، نامزد دموکراتها به رقیب جمهوری خواهش رسیده و حدوو هزار و هفتصدرای با او اختلاف داردکه با توجه به کل رای های شمرده شده، رقم قابل توجهی نیست و ممکن است بایدن پیروز این ایالت و در نتیجه پیروز انتخابات امریکا شود.

با ادامه شمارش آرا در ایالت جورجیا، اختلاف میان دونالد ترامپ و جو بایدن تنها به کمتر از ۳۵۰۰ رای کاهش یافته است. این در حالی است که روز گذشته و در آغاز شمارش آرا در این ایالت، ترامپ با دهها هزار رای پیش بود.

ا کنون ۹۹ درصد آرا درایالت جورجیا (تعداد ۴۸۹۰۲۱۴) رای در جورجیا شمارش شده که ۲۴۴۳۳۶۴ رای مربوط به بایدن و ۲۴۴۶۸۵۰ رای هم مربوط به ترامپ است اما این فاصله همچنان در حال کمتر شدن است و این امکان وجود دارد که شرایط در جورجیا به کلی به نفع بایدن تغییر کند.

تیتر یک
  • منحنی نرخ بازدهی در۲۲ خرداد ۱۴۰۰منتشر شد+نمودار

    اقتصادنیوز: امروز ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ با وجود اینکه شاهد رشد ۴۰ درصدی معاملات اوراق بدهی دولت بودیم، اما ارز معاملات بار…

از دست ندهید
بلیط هواپیما