کدخبر: ۱۶۶۹۳۶ لینک کوتاه

از سیتروئن تا فولکس

این خودروها به بازار ایران نزدیک شدند + عکس و مشخصات

به نظر می رسد با مشاهده ثبات در اقتصاد ایران ، خودروسازان خارجی قصد دارند تا سبد محصولات خود در بازار خودرو ایران را تکمیل کنند. نگاهی به آمارهای واردات گمرک ایران نشان می دهد که خودروهای جدیدی وارد شده اند.

به گزارش اقتصاد نیوز به‌نظر می‌رسد که بازارسنجی از اهداف اولیه واردات اندک برخی خودروهای خارجی به ایران باشد.به‌رغم آنکه بعد از توافق هسته‌ای تفاهم‌نامه و قرارداد تولید مشترک شرکت‌های خودروساز نیمه دولتی و خصوصی با برخی از شرکت‌های خودروساز خارجی نهایی شده، اما تاکنون نام برخی محصولات منتخب این شرکت‌ها برای تولید در ایران عنوان نشده است. اما ورود محدود این خودرو نشان می دهد که خودروسازان خارجی برنامه هایی در آینده نزدیک برای آنها در بازار خودرو ایران دارند.

فولکس واگن توارگ

فولکس واگن توارگ

فولکس توارگ یک خودرو کراس اوور است که می توان تا حدی روی آفرودهای سبک هم روی آن حساب کرد. این خودرو را دست کم نگیرید شاید خودش لوکس نباشد اما پلتفرم آن با خودروهایی مانند پورشه کاین ، بنتلی بنتایگا و لامبورگینی اوروس مشترک است. تولید توارگ از سال 2005 آغاز شد. حضور این خودرو در ایران جالب توجه است چرا که تمام مدل های آن با موتورهای بالاتر از 2500 سی سی عرضه می شوند. کم حجم ترین موتور آن 3000 سی سی است که می تواند 201 اسب بخار قدرت تولید کند. با این موتور توارگ در مدت 8.5 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر رسیده و سرعت نهایی آن هم 206 کیلومتر در ساعت است. قیمت آن در بازار آمریکا 50 هزار دلار است.

پژو 301

پژو 301

پژو 301 خودرویی است که شرکت پژو آن را با هدف توسعه سهم خود در بازارهای در حال توسعه و نوظهور طراحی کرده است. به همین دلیل می توان آن را یک خود در رده ارزان قیمت ها به حساب آورد. این خودرو در کشور امارات 57 هزار درهم قیمت دارد. این خودرو با موتورهای 1200 سی سی سه سیلندر و 1600 سی سی چهار سیلندر تولید می شود. موتور 1200 سی سی آن می تواند 72 اسب بخار قدرت تولید کند. شتاب صفر تا 100 پژو 301 در حدود 11 ثانیه است و سرعت نهایی آن به 185 کیلومتر در ساعت می رسد.

سیتروئن C3

سیتروئن C3

سیتروئن C3 خودرویی در کلاس سوپرمینی یا فوق کوچک است. تولید آن از سال 2002 آغاز شده و در نسل کنونی روی طراحی اسپورت آن کار بیشتری شده است. این خودرو با سه موتور 1100 ، 1400 و 1600 سی سی تولید می شود. دو موتور آخر شانس بیشتری برای موفقیت در بازار ایران دارند. دو موتور آخر به ترتیب 89 و 108 اسب بخار قدرت تولید می کنند. شاید برایتان جالب باشد که این خودرو پلتفرم مشترکی با پژو 206 معروف دارد که بهینه سازی شده است. شتاب صفر تا 100 این خودرو با موتور 1400 سی سی 10.6 ثانیه و سرعت نهایی آن 170 کیلومتر است. قیمت این خودرو در فرانسه از 13 هزار و 500 یورو آغاز می شود.

رنو قاجار

رنو قاجار

رنو قاجار یکی از جدیدترین محصولات شرکت رنو است که تولید انبوه آن از سال 2015 آغاز شد. این خودرو روی یک پلتفرم بسیار معروف رنو ساخته شده که خودروهایی مانند نیسان قشقایی ، نیسان ایکس تریل ، رنو مگان و رنو تلیسمان نیز همین پلتفرم را استفاده می کنند. این خودرو در رده کراس اوورهای کوچک شهری قرار دارد و با توجه به اینکه ایرانی ها فعلا عشق شاسی بلند هستند شانس زیادی برای موفقیت دارد. البته اگر با قیمت منطقی عرضه شود. این خودرو با چند موتور عرضه می شود که تنها موتور 1200 سی سی آن بنزینی است. به همین دلیل فعلا بقیه موتورها شانس عرضه در ایران را ندارند. این موتور می تواند 128 اسب بخار قدرت تولید کند. شتاب صفر تا 100 آن هم 10.1 ثانیه است و به می تواند به سرعت 185 کیلومتر در ساعت برسد. قیمت این خودرو در فرانسه 25 هزار یورو است.

رنو کویید

رنو کویید

یکی از پر سر و صداترین رنوها در ایران است. چند بار بحث تولید آن مطرح شده و حتی ماجرا تا آنجا که این خودرو قرار است جایگزین پراید شود هم ادامه پیدا کرد. فارغ از اینکه این موضوع به سرانجام می رسد یا نه فعلا کویید هم پایش به ایران باز شده است. این خودرو محصول ویژه رنو برای بازارهایی با قدرت خرید پایین است. به همین دلیل چندان نباید از آن انتظار بالایی داشت. برای آن تنها دو موتور فوق کم حجم 800 و 1000 سی سی در نظر گرفته شده هر دو 3 سیلندر هستند. موتور 800 سی سی آن 53 اسب بخار قدرت تولید کرده و می تواند در مدت زمان 16 ثانیه خودرو را به سرعت 100 کیلومتر برساند. سرعت نهایی آن هم 135 کیلومتر در ساعت است. به این ترتیب کویید بیشتر یک خودرو شهری است تا جاده ای. قیمت آن در هند در حدود 5 هزار دلار است.