کدخبر: ۱۵۴۴۹۷ لینک کوتاه

زمان عرضه اندروید ۷.۱ برای نکسوس

ماه پیش رسما نسخه اندروید ۷.۱ معرفی شد، اما خبری از زمان دقیق انتشار اندروید ۷.۱ از جانب گوگل به میان نیامد، اکنون در خبرها داریم که آپدیت اندروید ۷.۱ برای گوشی‌های نکسوس از ۱۶ آذرماه عرضه خواهد شد.

گوگل حدود یک ماه پیش نسخه اندروید ۷.۱ را معرفی کرد، در همان زمان اشاره شد که این آپدیت جدید برای انتشار حدود یک ماه زمان نیاز دارد و اکنون پس از گذشت چیزی حدود یک ماه خبرهایی از تاریخ دقیق انتشار آپدیت اندروید ۷.۱ به گوش می‌رسد. بر اساس این خبرها گوشی‌های نکسوس در تاریخ ۱۶ آذر ماه قادر به دریافت آپدیت اندروید ۷.۱ هستند.

 

اپراتور ودافن (Vodafone) استرالیا، اعلام کرد گوگل برنامه دارد تا آپدیت اندروید ۷.۱.۱ را برای گوشی نکسوس 6P در تاریخ ۱۶ آذر ماه منتشر کند. در این آپدیت جدید که حدود ۶۵۰ مگابایت حجم دارد شاهد حضور آخرین وصله‌های امنیتی به همراه اضافه شدن ویژگی‌های جدیدی به اندروید نوقا هستیم. پس از این تاریخ، پیش‌بینی می‌شود سایر گوشی‌هایی که قرار است این آپدیت را دریافت کنند تا دو هفته بعد به اندروید ۷.۱ مجهز شوند.

همان‌‌گونه که حتما می‌دانید، گوگل همیشه، هوای گوشی‌های نکسوس خود را دارد و این گوشی‌ها سریع‌تر از بقیه گوشی‌های اندرویدی طعم آپدیت‌های جدید اندروید را می‌چشند، به این ترتیب اگر در تاریخ ۱۶ آذر ماه امسال، آپدیت اندروید ۷.۱ برای نکسوس 6P منتشر شود، به احتمال زیاد نکسوس 5X, نکسوس 6، نکسوس 9 و نکسوس پلِیِر به همراه پیکسل C در بازه زمانی کوتاهی، آپدیت اندروید ۷.۱ را دریافت خواهند کرد.

گوشی‌های پیکسل و پیکسل ایکس‌ال هم که سوگلی‌های گوگل به حساب می‌آیند در حال حاضر طعم آپدیت اندروید ۷.۱ را چشیده‌اند اما انتظار می‌رود تا یکی دو هفته دیگر، میزبان دریافت وصله امنیتی ماهانه گوگل باشند. از طرف دیگر نکسوس 6P و نکسوس 5X هم نسخه پیش‌نمایش اندروید ۷.۱ را پیش از این دریافت کرده‌اند .