کدخبر: ۱۵۴۵۰۰ لینک کوتاه

ثبت رکورد جدید در مصرف برق کشور

وزارت نیرو اعلام کرد: اوج مصرف برق روز گذشته (شنبه) با افزایش سه هزار و 679 مگاواتی نسبت به روز پیش از آن به 34 هزار و 719 مگاوات رسید.

به‌گزارش ایرنا از وزارت نیرو، بر اساس آمارها اوج شبانه مصرف برق دیروز (شنبه، ششم آذرماه) با ثبت عدد 34 هزار و 719 مگاوات در همسنجی با پارسال بیش از 5 هزار و 374 مگاوات افزایش نشان داد.
آمارها حاکی است اوج مصرف برق در این روز نسبت به روز پیش از آن (جمعه) با افزایش بیش از سه هزار و 600 مگاواتی روبرو شد.
سه شنبه بیست و نهم تیرماه 95، اوج مصرف برق کشور در رکورد تازه خود از مرز 52 هزار مگاوات گذشت و به رقم 52 هزار و 370 مگاوات رسید که بیشترین اوج مصرف از ابتدای سال 95 تاکنون بود. 
برپایه این گزارش،اوج مبادلات روزانه برق ایران در این روز با کشورهای همسایه یکهزار و 895 مگاوات گزارش شد که یک هزار و 298 مگاوات آن صادر و 597 مگاوات آن وارد شده است.
به گزارش ایرنا، جمهوری اسلامی ایران با هفت کشور ارمنستان، آذربایجان، ترکیه، پاکستان، افغانستان، ترکمنستان و عراق همینطور با جمهوری خودمختار نخجوان نیز مبادله برق دارد که در این میان به چهار کشور ترکیه، عراق، پاکستان و افغانستان فقط برق صادر می کند.
صادرات برق جمهوری اسلامی ایران به کشورهای همسایه در سال 1394 با رشد 6 درصدی نسبت به سال قبل از آن به بیش از 10 میلیارد کیلووات ساعت رسید که 2.5 برابر واردات برق در همین سال است.
همچنین میزان اوج ذخیره نیروگاهی نیز در این روز با ثبت عدد 9 هزار و 192 مگاوات، در مقایسه با روز پیش از آن بیش از دو هزار و 700 مگاوات کاهش داشته است.
اوج مصرف برق صنایع در این روز رقم سه هزار و 888 مگاوات را ثبت کرد.