کدخبر: ۱۵۴۹۸۸ لینک کوتاه

قیمت مناسب انواع میوه برای یلدا

در حالی که حدود دو هفته تا شب یلدا باقی مانده، رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی اعلام کرد: وضعیت موجودی و قیمت میوه برای شب یلدا مناسب بوده و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد اما قیمت پرتقال با توجه به هجوم این محصول از باغات به بازار از ترس سرمازدگی قیمتش به شدت کاهش پیدا کرد.

حسین مهاجران در گفت‌وگو با ایسنا، هم‌اکنون هنداونه دزفول کیلویی ۴۰۰ تا ۸۰۰ تومان در میادان مرکزی میوه و تره‌بار عرضه می‌شود اما هندوانه شب یلدا میناب و سفیدآب هنوز به بازار نیامده است، چراکه بعضا تا دهه سوم آذرماه صبر می‌کنند و به تدریج هندوانه این منطقه را به گونه‌ای عرضه می‌کنند که قیمتش افزایش یابد و همان روز به فروش برسد.

وی افزود:همه‌ی میوه‌های عرضه در بازار قیمت متعادل و مناسبی دارند و موجودی آن‌ها نیز مشکلی ندارد اما پرتقال با توجه به اینکه پس از بارش برف و سرمازدگی اخیر، عجله زیادی در تحویل محصول از سوی باغداران به بازار و هجمه بسیار زیاد در این زمینه وجود داشت با افزایش بی رویه عرضه و کاهش قیمت این محصول مواجه شدیم به گونه‌ای که هرکیلوگرم پرتقال که ۱۵۰۰ تومان از باغداران خریداری می‌شود، کیلویی ۶۰۰ تا نهایتا حدود ۲۰۰۰ تومان در میدان مرکزی عرضه می‌شود. همچنین قیمت نارنگی نیز کاهش یافته و به کیلویی ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان رسیده است.

کاهش شدید قیمت پرتقال از ترس سرما

مهاجران ادامه داد: بخشی از کاهش قیمت پرتقال و نارنگی ناشی از کاهش کیفیت پس از وقوع سرمازدگی است و بخشی دیگر که عمده دلیل این ارزانی غیرطبیعی را شامل می‌شود عجله کردن باغداران برای تحویل سریع تر محصولشان به بازار از ترس برف وسرمازدگی در روزهای آینده است که باعث شده قیمت این محصول به شدت کاهش یابد.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی اعلام کرد: انار نیز از دیگر محصولاتی است که بخشی از آن به سردخانه رفته و در زمینه موجودی آن مشکلی وجود ندارد. هر کیلوگرم از این محصول بسته به نوع و کیفیتش ۴۵۰۰ تا ۵۰۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود و انار معمولی متفرقه موجود در بازار نیز از ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ تومان عرضه می‌شود.