کدخبر: ۱۵۵۶۸۰ لینک کوتاه

قبح حقوق های نجومی در شرایط کنونی اقتصادی مضاعف است

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه قبح حقوق های نجومی در شرایط کنونی اقتصادی مضاعف است، گفت:مجلس هر چه سریعتر با الزام قانونی به این ناهنجاری اقتصادی و اجتماعی پایان می دهد.

به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری فارس به نقل از خانه ملت، علاءالدین بروجردی در  نشست علنی امروز سه شنبه(23 آذر ماه) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود ضمن تبریک هفته وحدت گفت:خداوند متعال را شاکرم که در شرایطی که نغمه های شوم تفرقه افکنی و کینه ورزی توسط دشمنان اسلام و اذناب منطقه ای آنها در منطقه سر می دهند و تکفیری های ضد اسلام را به جان امت اسلامی می اندازند، نظام مقدس جمهوری اسلامی منادی وحدت در جهان اسلام است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، ضمن عرض درود به مردم حوزه انتخابیه متبوعش، افزود:امیدوارم دولت به وظایف خود در برابر مردمی که هزار و پانصد شهید در دوران دفاع مقدس تقدیم انقلاب کردند، عمل کرده و در اجرا و اتمام سدهای آب سرده شهید محمد بروجردی و گله رود و فرودگاه بوجرد و خط آهن تسریع کند.

ضرورت رسیدگی سریع به وضعیت کارخانه های نساجی، سامان کاشی، کاشی جم

بروجردی با بیان اینکه مردم حوزه انتخابیه ش خواستار رسیدگی سریع به وضعیت کارخانه های نساجی، سامان کاشی، کاشی جم و واحدهای متعدد صنعتی دیگر است، ادامه داد:با توجه به بحران بیکاری رسیدگی به این واحدها وظیفه جدی دولت است و مردم بروجرد و اشترینان به حق انتظار تسریع در رسیدگی به وضعیت این واحدها را دارند.

وی از نیری دبیر کل خیرین سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به دلیل احداث و راه اندازی بیمارستان 77 تختخوابی بروجرد تقدیر و تشکر کرد.

دولت قیمت های اربعین سال آینده را افزایش ندهد

بروجردی با بیان اینکه اربعین امسال تجلی اقتدار ملت و امت اسلامی و پیروان اهلبیت عصمت و طهارت بود، یادآور شد:از دولت و ملت عراق و به ویژه عشایر غیوری که اوج مهمان نوازی و احترام به زایران کربلا و ساحت مقدس سالار و سروران شهیدان را به نمایش گذاشتند، تفدیر و تشکر می شود و همچنین از ستاد موفق اربعین و همه مسئولانی که در برگزاری این مراسم با شکوه تلاش کردند، تقدیر کرد.

وی افزود:پیشنهاد بنده به دولت برای اربعین آینده این است که نه تنها قیمت ها را افزایش ندهد، بلکه خود در این عظیم ترین حرکت فرهنگی جهان اسلام مشارکت پر رنگ‌تری داشته باشد.

بروجردی با بیان اینکه از پدیده زشتی که افکار عمومی ملت را آزرد حقوق های نجومی بود، ادامه داد:در شرایط اقتصادی امروز جامعه با توجه به اینکه قشر عظیمی در زیر خط فقر به سر می برند، قبح آن مضاعف است و مجلس هر چه سریعتر با الزام قانونی به این ناهنجاری اقتصادی و اجتماعی پایان می دهد.

وی حادثه قطار سمنان را بدترین رویداد سال جاری دانست که احساسات ملت و رهبری را به شدت جریحه‌دار کرده است، یادآور شد: از دولت می‌خواهم با هرگونه قصور و تقصیر در این زمینه برخورد لازم را انجام دهد و از تکرار چنین حادثه‌ای جلوگیری کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه پس از 37 سال از پیروزی انقلاب اسلامی آمریکا همچنان در کنار رژیم جنایتکار صهیونیستی دشمن اصلی انقلاب و ملت بزرگ ایران است، افزود: نقض تعهد این کشور در اجرای برجام یک بار دیگر ثابت کرد که این کشور به هیچ وجه قابل اعتماد نیست و جنایات گسترده آمریکا در عراق، سوریه، یمن، لیبی و بحرین و سایر کشورهای اسلامی نشان می‌دهد حقوق بشر فقط ابزاری است که آمریکا و همپیمانانش برای فشار بر کشورهای مستقل استفاده می‌کنند.

بروجردی با تبریک پیروزی‌های اخیر ارتش و نیروهای مردمی سوریه در حلب و ارتش و حشد الشعبی عراق در موصل  به ملت و دولت این کشورها، ادامه داد: آمریکا و حامیان تروریست‌ها باید پاسخگوی خون دهها هزار انسان و آوارگی میلیون‌ها نفر از مردم سوریه و عراق باشند.

لاطائلات وزیر خارجه انگلیس نشان دهنده عدم شایستگی آنها برای روابط در سطح سفیر است

وی با نکوهش اظهارات نخست‌وزیر و وزیر خارجه انگلیس، اظهار کرد:لاطائلات نخست‌وزیر و وزیر خارجه انگلیس نشان داد که خباثت، ماهیت سردمداران این کشور است و آنان شایستگی روابط در سطح سفیر را با جمهوری اسلامی ایران ندارند، زیرا سیاست‌های خصمانه با بالاترین سطح روابط دیپلماتیک همخوانی ندارد.

بروجردی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در شرایط بحران منطقه از نعمت امنیت پایدار برخوردار است، افزود: باید از همه نیروهای نظامی و اطلاعاتی به ویژه وزارت اطلاعات، سپاه پاسداران، ناجا و مرزبانی تشکر کرد.

نسخه شفابخش بیماری مزمن اقتصادی کشور، اقتصاد مقاومتی است

وی با اشاره به اینکه در زنجیره طولانی اقتدار جمهوری اسلامی حلقه ضعیفی به نام اقتصاد وجود دارد که بخش اندکی از آن معلول جنگ تحمیلی اقتصادی آمریکا علیه ملت ایران است، ادامه داد:بخش بیشتر آن معلول خود تحریمی‌های داخلی، عدم بهره‌گیری از توانمندی‌های ملی، مقررات و قوانین دست و پاگیر اداری، ساختار ضعیفی بانکی و گره‌خوردگی اقتصاد کشور با نفت است که باید به اتکاء به توانمندی‌های ملی این مشکلات را حل کرد.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:نسخه شفابخش بیماری مزمن اقتصادی کشور، اقتصاد مقاومتی است.