کدخبر: ۱۵۶۰۱۲ لینک کوتاه

انتقادات تند اصغری مقدم از کمیته‌ی فوتسال

سرمربی- بازیکن تیم دبیری تبریز به دلیل عدم دعوت به دوره آموزشی فوتسال و تاخیر در اعلام حکم بازی تیمش با شهروند، انتقادات تندی را به کمیته فوتسال مطرح کرد.

به گزارش "ورزش سه" و به قل از ایسنا، جواد اصغری مقدم ابتدا درباره دعوت نشدن به دوره آموزشی پیشرفته فوتسال انتقادات تندی مطرح کرد و گفت: تمام مدارک لازم جهت حضور در این دوره را داشتم اما آقایان بهانه آودند و گفتند باید یک سال از اخذ مدرک سطح دو گذشته باشد اما به نظرم اصلا منطقی نیست. این دوره در ایران برگزار می‌شود و می‌توانستند برای کسانی که سابقه حضور در تیم ملی یا مربیگری در تیم های لیگ برتری را داشته اند، تسهیلات بهتری قائل می شدند. در حال حاضر از یک تیم خاص، سه نفر در کلاس ها حضور دارند اما از بعضی تیم‌های لیگ برتری نماینده‌ای نیست.

سرمربی تیم دبیری تبریز افزود: برای تعیین نفرات شرکت کننده، سرگروه تعیین کرده‌اند و او هم به صورت سلیقه‌ای رفقایش را برده است. بعضی از شرکت‌کننده‌ها اصلا در لیگ حضور ندارند و نمی‌دانند در فوتسال چه خبر است. دو بازیکن تیم ملی که برای چند دقیقه در این کلاس نشسته‌اند، می‌گویند دو نفر از شرکت کننده‌ها را اصلا نمی‌شناسند. بنابراین فکر می‌کنم این نوع کلاس‌ها بیشتر جنبه دورهمی دارد تا یک کلاس پیشرفته.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که ماجرای بازی نیمه تمام تیمش با شهروند ساری چه شد، توضیح داد: کمیته فوتسال این ماجرا را آنقدر گیج و گنگ کرده که خودش هم نمی‌تواند نظر نهایی را بدهد. کاملا واضح بوده که حق با ماست. گل شهروندی‌ها بعد از سوت داور به ثمر رسیده و فیلم بازی گویای همه چیز است. اگر داور اشتباه نکرده، پس چرا او را محروم کرده‌اند و دیگر به او قضاوت نمی‌دهند؟ پس خودشان هم متوجه شده‌اند که داورشان اشتباه کرده است. اما کمیته فوتسال نمی‌خواهد این موضوع را قبول کند. دلیلش را نمی‌دانم اما اتفاقی که در بازی ما با شهروند افتاد بسیار ساده بود و نیاز به این همه زمان نداشت. قطعا باید بازی با نتیجه سه بر صفر به سود ما اعلام شود چرا که ویدئوی آن، جهانی شده و همه دیده‌اند. اگر حکم به نفع شهروند صادر شود، آقایان خودشان را زیر سوال برده‌اند.

اصغری مقدم درباره اینکه گفته می‌شود دبیری تبریز به دلیل ترک زمین مقابل شهروند بازنده اعلام شده، تصریح کرد: ما ترک زمین نکردیم بلکه به دلیل فشار شدیدی که روی بازیکنان بود، از آنها خواستیم موقتا به رختکن بروند تا درگیری و تنش‌ها بخوابد. اما هیچ کس به رختکن نیامد تا از ما بخواهد به زمین برویم. ضمن اینکه داور باید سوت پایان بازی را می‌زد اما ما سوتی نشنیدیم. یک نفر نیامد تا از ما بپرسد به بازی ادامه می دهید یا نه؟ شاهمرادی به عنوان کمک داور هیچ چیزی در گزارش خود ننوشته است. اما با ناظر بازی که تلفنی صحبت کردیم، گفت حق با دبیری است. ولی همین آقای ناظر در حمایت از داور خود نمی گوید حق با کیست. ۶ هفته از این ماجرا گذشته است و تکلیف را روشن نمی کنند در حالی که حکم بازی گیتی پسند را ۴۸ ساعته اعلام کردند. واقعا می خواهم از آقایان در کمیته فوتسال بپرسم که تا کجا می‌خواهید این ماجرا را جلو ببرید؟ تنها درخواست ما این است که ۳ کارشناس فیلم بازی را ببینید و نظر بدهند.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا بعد از جدایی بهروز جعفری، به فکر جذب بازیکن جدیدی نیست، به ایسنا گفت: یک بازیکن برزیلی مد نظرمان بود اما اعلام کردند با توجه به حضور دو برزیلی در تیم، نمی‌توانیم سومین بازیکن را جذب کنیم. سپس به دنبال دو بازیکن ایرانی بودیم اما به این نتیجه رسیدیم که بازیکنان فعلی خودمان بهتر هستند و با همین نفرات ادامه می دهیم. اگر در جریان مسابقات احساس کردیم به بازیکنی نیاز داریم، از تک سهمیه فیفا استفاده خواهیم کرد.

سرمربی تیم فوتسال دبیری تبریز در پایان با اشاره به اینکه گیتی پسند شانس اول قهرمانی لیگ امسال است، به ایسنا گفت: بعد از گیتی پسند تیم هایی مثل تاسیسات دریایی، مس سونگون، حفاری اهواز و دبیری تبریز می‌توانند مدعی باشند. با این حال امتیاز گرفتن در نیم فصل دوم بسیار سخت تر خواهد شد چرا که تیم‌ها از همدیگر شناخت خوبی پیدا کرده‌اند. کار ما نیز در چهار بازی اول بسیار سخت خواهد بود چرا که باید با رقبای اصلی مان، یعنی مس، تاسیسات دریایی، حفاری و گیتی پسند بازی کنیم. با این وجود شرایطمان بسیار ایده آل است و باشگاه قرار است مطالبات را طی یکی دو روز آینده پرداخت کند.