کدخبر: ۱۵۷۷۶۹ لینک کوتاه

افزایش سفر ایرانی ها به مالزی

ایرلاین «ایرآسیا» مالزی به علت استقبال ایرانی‌ها و در آستانه نوروز، تعداد پروازهای مستقیم از کوالالامپور به تهران را افزایش خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از نیور استریت تایمز، ایرآسیا ایکس، بازوی سفرهای بلند مسافت و که هزینه ایرآسیا، 6 ماه پس از ازسرگیری پرواز هایش به تهران، بر تعداد پروازهای کوالالامپور به مقصد تهران می افزاید.

آریک دِ، مدیر تجاری این ایرلاین گفت این ایرلاین پاسخ مثبتی از مسافران دریافت کرده است و شاهد افزایش پیوسته ضریب بارگیری در مسیر کوالالامپور- تهران بوده است.

وی افزود این ایرلاین رکورد ضریب بارگیری به طور متوسط 80 درصد را در این مسیر با رزرو بسیار قوی، به ویژه با توجه به نزدیک شدن به جشن های نوروز در ماه مارس (فروردین)، ثبت کرده است.

وی ادامه داد: «ما تعداد پروازها را از ماه آینده با 4 پرواز مستقیم از کوالالامپور به تهران در هفته افزایش خواهیم داد.»

داتوک سری مصطفی محمد، وزیر تجارت بین المللی و صنعت مالزی ماه گذشته گفت کابینه با مذاکره با ایران برای ایجاد منطقه آزاد تجاری  موافقت کرده است تا از رشد بالقوه تجارت دوجانبه میان دو کشور سود ببرد.

آریک دِ توضیح داد، تقریبا یک چهارم مسافران ایرآسیا ایکس با خدمات فلای توروی ایرآسیا به تهران سفر می کنند.

ایرآسیا در 21 ژوئن سال گذشته پرواز به تهران را از سرگرفت. این ایرلاین از اکتبر 2012 پروازها به مقصد ایران را به علت تحریم ها متوقف کرده بود.