کدخبر: ۱۵۷۸۶۶ لینک کوتاه

سنجش کیفیت مو با شانه هوشمند!

گویا تولیدکنندگان در این دوره از سی ای اس ۲۰۱۷ به دور و اطراف خود نگاه کرده‌ و هر چیزی که تا پیش از این به صورت معمولی کار می‌کرده است را به حالت هوشمند در‌آورده‌اند! حالا در دوره‌ای که شاهد رونمایی از توالت هوشمند و غذا‌ دهنده‌ی اتوماتیک به گربه هستیم، چرا شانه‌هایمان هوشمند نباشند؟ این همان سوالی است که محققان برند Withings (که تحت مالکیت نوکیا قرار دارد) از خود پرسیده و شانه هوشمند Hair Coach را برای برطرف کردن این نیاز تولید کرده‌اند.

گویا؛ آزمایشگاه‌های نوآوری L’Oreal و Kerastase که در زمینه‌ی تولید محصولات جدید و پیشرفته برای بهداشت و زیبایی موی انسان فعالیت می‌کنند، از محصول جدیدی رونمایی کرده‌اند که به وای فای و بلوتوث مجهز بوده و قرار است هنگام شانه کردن موهایتان، عادت های شما در این زمینه را زیر نظر داشته باشد و با آنالیز اطلاعات مختلف، شما را در رسیدگی بهتر به زیبایی و سلامت موهای خود راهنمایی کند.

شانه هوشمند Hair Coach از میکروفون برای شنیدن صدای حاصل از برخورد شانه با تارهای مو، سنسورهای شتاب سنج و ژیروسکوپ برای تحلیل نحوه‌ و الگوهای رفتاری شانه زدن و توقف‌های کاربر در بین آن، سنسورهایی برای اندازه‌گیری میزان فشار وارد شده توسط شانه و دست‌ها به تارهای مو و البته سنسورهای اندازه‌گیری میزان رسانایی برای تشخیص این که کاربر در حال شانه زدن تارهای موی خشک و یا مرطوب است، برخوردار خواهد بود.

این شانه‌ی هوشمند که از دو باتری قلمی (AA) برای تامین انرژی مورد نیاز به مدت شش ماه برخوردار است، وزن نسبتا کمی داشته و تمام اطلاعات را به صورت وایرلس برای یک اپلیکیشن مخصوص بر روی تلفن همراه ارسال می‌کند. جنس الیاف شانه نیز از موی گراز و نایلون تشکیل شده و اطلاعاتی که بر روی نرم افزار مخصوص تلفن همراه آن خواهید دید، شامل میزان خشکی، شکستگی، آسیب دیدگی و حتی فرخوردگی موهایتان می‌شود.

همچنین شانه هوشمند Hair Coach تشخیص می‌دهد که چه محصولاتی می‌تواند به سلامت و زیبایی موهای کاربر کمک کند و این محصولات از دایره‌ی تولیدات برند Kerastase به شما پیشنهاد خواهند شد. قیمت تعیین شده برای این محصول ۲۰۰ دلار است و از اواسط سال ۲۰۱۷ در بازار قابل خریداری خواهد بود.