کدخبر: ۱۵۸۹۹۰ لینک کوتاه

خر و پف و بحث و جدال زن و شوهرها

برخی از زوجین با خرو پف شبانه درگیر هستند و این مسئله باعث بحث و جدال میان این افراد شده است

نیک صالحی؛ برخی از زوجین با خرو پف شبانه درگیر هستند و این مسئله باعث بحث و جدال میان این افراد شده استمشکلات مختلفی در میان زن وشوهرها به خاطر خر و پف یکی از آن ها ایجاد می شود عدم رعایت بهداشت فردی توسط هریک از زوجین,وجود مشکلات گوارشی, بوی نامطبوع دهان و مشکلات لثه, راه رفتن درخواب,سر زدن به کودکان و روشن کردن چراغ, حرف زدن در خواب, صدای تنفس عمیق,عادت به غلت زدن از جمله مشکلاتی هستند که غالبا موجب شکایت زوجین می شوند.

 

 

کارشناسان با انجام بررسی بر روی بیش از ۲ هزار زوج آمریکایی دریافتندکه اکثر آنها به طور متوسط ۱۸۲ شب در طول سال، دچار مشکلاتی مانند بی خوابی، دیدن خواب های آشفته یا بدخوابی می شوند.

پژوهشگران علت این امر را مشکلات مختلفی در هنگام استراحت زوج ها می دانندکه وجود خروپف بین یکی از آنها، حتی باعث طلاق و نابودی خانواده نیز شده است.

براساس این نظر سنجی بیش از ۴۰ درصد از افراد ترجیح می دهند،تنها استراحت کنند که صدای خروپف همسر آنها مانع از خوابشان می شود، در این حال ۳۰ درصد از زوج ها نیز با این قضیه مشکلی ندارند و خروپف همسرشان را تحمل می کنند.

 

تفاوت سلیقه زوج ها

کارشناسان اعتقاد دارند تفاوت سلیقه زوج ها حتی در انتخاب سفتی یا نرمی تشک خواب نیز می‌تواند بر زندگی خانوادگی آنها اثر منفی بگذارد.

عدم رعایت بهداشت فردی توسط هریک از زوجین,وجود مشکلات گوارشی, بوی نامطبوع دهان و مشکلات لثه, راه رفتن درخواب, سر زدن به کودکان و روشن کردن چراغ, حرف زدن در خواب, صدای تنفس عمیق, عادت به غلت زدن و عدم تفاهم درباره دمای اتاق از جمله رایج ترین مشکلات بین زوج ها است.

در بسیاری موارد عدم توجه به مشکل، لجبازی یا خودخواهی یکی از زوجین باعث می شود تا کار به قهر و بگو مگو و در موارد حادتر جدایی و طلاق بینجامد و دلخوری زوج ها از یکدیگر را باعث شود.

بهترین راه حل دراین موارد، بهترین راه حل صحبت با همسر و آگاهی از نظرات او است، همچنین استفاده از برخی راه حل‌های ساده می تواند مانع از شدت یافتن این مشکلات شود.

خرید یک تشک که مورد علاقه هر دو نفر باشد، تجهیز اتاق مهمان در خانه و گاهی اوقات استفاده هر یک از زوج ها به تنهایی از آن، اهمیت دادن به نظافت شخصی توسط همسران، رعایت رژیم غذایی و حفظ تناسب اندام می تواند تا حد زیادی از بروز خروپف در زوج ها جلوگیری کند که استفاده از دستگاه های ضد خروپف توسط فرد درگیر به این مشکل، استفاده ازگوشی توسط همسر برای ساکت کردن صدای محیط، مراجعه به دندانپزشک در صورت داشتن مشکلات دهان و دندان، مسواک زدن به موقع و عدم استعمال دخانیات می تواند از بروز این مشکلات جلوگیری کند و باعث تداوم زندگی مشترک شود.