کدخبر: ۱۵۹۴۸۲ لینک کوتاه

نرخ‌ شیرینی شب عید افزایش نمی‌یابد

رییس اتحادیه شیرینی و بستنی​فروشان اهواز با اشاره به نزدیکی به ایام آخر سال گفت: نرخ اقلام شیرینی در شهرستان اهواز تغییری نکرده و هیچ درخواستی نیز برای افزایش تعرفه‌ها نداریم.

سیامک جعفری در گفت​وگو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به شرایط اقتصادی مردم و رکود موجود در بازار درخواستی برای افزایش نرخنامه این اتحادیه نداریم و فروشندگان با همان نرخنامه مصوب قبلی در ایام عید و پیش از آن محصولات خود را عرضه خواهند کرد.

وی افزود: وضعیت بازار شیرینی و بستنی‌فروشان اهواز خراب است و بازار کشش افزایش قیمت‌ها را ندارد زیرا وضعیت درآمدی مردم مناسب نیست و توان خرید آنها بسیار کم است.

جعفری تصریح کرد: اقتصاد ما وابسته به نرخ دلار و قیمت نفت است و اکنون نیز با توجه به اینکه نرخ دلار افزایش پیدا کرده، قیمت محصولاتی مانند کاکائو، قهوه، پودر نارگیل و... بالا رفته است و هزینه تولید محصولاتی مانند شیرینی افزایش پیدا کرده است اما به دلیل عدم کشش بازار تغییری در نرخنامه به وجود نخواهد آمد.

وی خاطرنشان کرد: در شب عید اقلامی مانند آجیل و شیرینی به وفور در بازار وجود خواهد داشت و هیچ مشکلی در خصوص کمبود این اقلام در آن ایام وجود ندارد و مردم می‌توانند نسبت به تامین اقلام مورد نیاز خود اقدام کنند.