کدخبر: ۱۵۹۸۰۶ لینک کوتاه

همبستگی کلینتون با معترضان ضد ترامپ

وزیر خارجه سابق آمریکا و نامزد دموکرات‌ها در انتخابات اخیر در پیامی توئیتری از اعتراضات گسترده‌ای که علیه فرامین اجرایی جنجالی ترامپ برگزار می‌شود، اعلام حمایت کرد. طبق برخی از این دستورات، ورود مهاجران و پناهجویان از کشورهای عمدتا مسلمان منع می‌شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری هیل، هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه سابق آمریکا امروز (یکشنبه) در پیامی نوشت: من با مردم سراسر کشورم که در دفاع از ارزش‌ها و قانون اساسی ما دست به اعتراض زدند، اعلام همبستگی می‌کنم. چیزی که ما هستیم، این نیست.

انتقادهای وارد شده به دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری جدید آمریکا پس از امضای دستورهای اجرایی جنجالی بالا گرفت. طبق دستوراتی که جمعه گذشته به امضای او رسید، مهاجران و پناهجویان سوری به صورت نامحدود از ورود به آمریکا منع می‌شوند و علاوه بر این، اسکان مجدد تمام مهاجران به مدت چهار ماه به حالت تعلیق در می‌آید. طبق دستور فوق همچنین، ورود افرادی از هفت کشور مسلمان شامل عراق، ایران، اردن، سودان، سومالی، لیبی و یمن به مدت ۹۰ روز متوقف می‌شود.

گروهی از قانونگذاران احزاب دموکرات و جمهوری‌خواه این حکم‌ها را محکوم کرده‌اند اما ترامپ مدعی است که این دستورات به معنای ممنوع کردن ورود مسلمانان نیست!

جاستین امش، از قانونگذاران جمهوری‌خواه در پیامی توئیتری با انتقاد از این دستورات گفت که این اقدامات قانون اساسی را تضعیف می‌کند و بسیار افراطی است. سناتورهای دموکرات شامل چارلز اریک چاک شومر، کامالا هریس و کریس مورفی هم از این دستورات به شدت انتقاد کردند.