کدخبر: ۱۵۹۸۲۲ لینک کوتاه

بهره‌برداری از مرکز داده و شبکه TD-LTE

وزیر ارتباطات با اشاره به لغو انحصارهایی که دست شرکت‌ها را برای گسترش و پیشرفت متن‌های اینترنتی می‌بست، از تصمیم وزارتخانه برای لغو انحصار سخن گفت و بهره‌برداری از مرکز داده و شبکه TD-LTE را در راستای این سطح انحصار دانست.

به گزارش ایسنا، محمود واعظی امروز در مراسم بهره‌برداری از مرکز داده و شبکه TD-LTE شبکه ارتباطات مبین نت با بیان اینکه باید با دیدن رقیب خوشحال بود و این تجربه‌ای که در تمام دنیا باعث رشد بنگاه‌ها می‌شود افزود: اگر کشورها و بنگاه‌ها رشد کردند و شکوفایی اقتصادی در بازار بین‌المللی به دست آوردند، به این خاطر است که رقابت را پذیرفتند و با آن برخورد غیرسالم نکردند. بنابراین اگر می‌خواهیم در حوزه‌های مختلف از جمله ICT رشد کنیم، باید در این زمینه رقابت کنیم.

وی با اشاره به اقدامات زیرساختی، رگولاتوری و ایجاد شبکه ملی اطلاعات اظهار کرد: ما می‌توانیم در بستر شبکه ملی اطلاعات بازار را بزرگ کنیم. اگر در ابتدای دولت بازار ۱۸ هزار میلیارد تومان بود، امروز ۴۰ هزار میلیارد تومان رسیده است. البته با توجه به اینکه ما یک درصد جمعیت جهان را داریم، بازار ماهی باید یک درصد برسد که در حال حاضر تنها ۰.۳ درصد است. بنابراین باید برای افزایش آن تلاش کنیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه با تاکید بر اقبال مردم به پیشرفت فناوری بیان کرد: همان‌طور که در سرشماری امسال مشاهده کردیم برخلاف تصور ما که انتظار داشتیم از شهرهای بزرگ، شهرهای کوچک و مناطق روستایی و دور افتاده به ترتیب ۳۵، ۲۵ و کمتر از ۱۵ درصد در سرشماری الکترونیکی شرکت کنند، مشاهده کردیم که این آمار در شهرهای کوچک به بالای ۵۰ درصد و در روستاهای کشور که دارای اینترنت بودند نیز به بالای ۶۰ درصد رسید و این موضوع نشان می‌دهد اگر ما خدمات متنوع با کیفیت و سرعت خوب در بستر شبکه ملی اطلاعات ارائه دهیم، مردم استقبال خواهند کرد.