کدخبر: ۱۵۹۸۲۳ لینک کوتاه

بزرگترین مرکز درمانی جراحی استخوان فک جهان در ایران احداث می شود

مدرس دانشگاه دوسلدورف آلمان گفت:بزرگترین مرکز درمانی جراحی استخوان فک در جهان با استفاده از درمان میکروسکوپی و کم تهاجمی در ایران احداث می شود.

دکتر بهنام شکیبایی مقدم که به نمایندگی از ایران در کنفرانس جهانی روش های نوین اولترانسونیک بازسازی فک و دهان شرکت کرده روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود:این مرکز درمانی که درسطح منطقه و جهان بی نظیر خواهد بود با کمک دولت ،بیمه ها و خیرین ساخته می شود.

وی تصریح کرد هم اکنون طرح پایلوت روش های نوین بازسازی استخوان فک و درمان کم تهاجمی با استفاده از تکنیک ها نوین و با تجهیزات میکروسکوپی در تهران آغاز شده است .

این متخصص ایرانی فک و دهان که تاکنون چندین جایزه بین المللی و داخلی دریافت کرده گفت هم اکنون این روش به علت نیاز به آموزش ،تجهیزات و وقت گیر بودن نسبت به روش های درمانی دیگر هزینه بیشتری دربر دارد.

وی خاطرنشان کرد این طرح به صورت آزمایشی در تهران ایجاد شده و سالانه تعداد محدودی با استفاده از این روش کم تهاجمی درمان می شوند.

استاد آکادمی بین المللی کارل زایس آلمان در خصوص جراحی میکروسکپی و کم تهاجمی که وی در کنفرانس جهانی روش های نوین بازسازی استخوان در دهلی مطرح کرد گفت که در این روش با استفاده از ابزارها و تکنیک های نوین و برداشتن کمتر استخوان فک، عوارض بسیار کمتری متوجه بیماران می شود.

شکیبایی مقدم که برای نخستین بار به عنوان سخنران اصلی این کنفرانس شرکت کرده بود اظهار کرد در این روش با تحقیقات هفت ساله موفق به طراحی و ساخت ابزارهای مخصوص برای جراحی فک شده ام.

وی خاطرنشان کرد در این روش با استفاده از وسایل مخصوص و با کمک میکروسکوپ نیازی به برداشتن میزان زیادی از استخوان فک نیست و به این ترتیب احتمال پاره شدن پرده سینوس و عوارض ناشی از ان به کمتر از یک سوم کاهش می یابد.

این متخصص فک و دهان،ترمیم سریعتر استخوان، افزایش طول عمر ایمپلنت ها و کاهش احتمال عفونت را از دیگر مزایای روش جدید جراحی میکروسکوپی ذکر کرد.

وی افزود:برای نخستین بار استفاده از روشهای کم تهاجمی و میکروسکوپی برای بالا بردن کف سینوس را هفت سال پیش منتشر و اقدام به تولید وسایل مورد نیاز پس از شش سال تحقیق در آلمان کردم که اکنون مورد توجه قرار گرفته است.

استاد آکادمی بین المللی کارل زایس آلمان در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر پیشگیری به جای درمان تصریح کرد در ایران به دلایل مختلف از جمله توان مالی توجه کمی در بین عموم مردم به پیشگیری انجام می شود.

وی در خصوص گرانی هزینه های دندانپزشکی اظهار کرد باید بیمه های دندانی که در بسیاری از کشورها برای پوشش دادن هزینه های گران دندان استفاده می شود در ایران نیز برای تامین هزینه های دندان فعال شود.

چهارمین کنفرانس جهانی روش های نوین اولتراسونیک بازسازی استخوان فک روز شنبه با شرکت متخصصانی از 13 کشور از جمله ایران در دهلی نو پایتخت هند گشایش یافت .

دراین همایش شرکت کننده روش های نوین بازسازی استخوان فک، درمان کم تهاجمی و تکنیک های افزایش استخوان سازی را در مدت دو روز مورد بحث و تبادل نظر قرار می دهند.