کدخبر: ۱۶۰۹۴۳ لینک کوتاه

ولیعهد عربستان عالی‌ترین نشان اطلاعاتی آمریکا را دریافت کرد

ولیعهد عربستان که نشان ممتاز فعالیت‌های اطلاعاتی آمریکا را از دست مدیر سیا دریافت کرد، روابط کشورش با ایالات متحده را استراتژیک خواند و تأکید کرد که هیچ کسی نمی‌تواند میان واشنگتن و ریاض تنش ایجاد کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری عربستان (واس)، محمد بن نایف بن عبدالعزیز، ولیعهد و وزیر کشور عربستان جمعه‌شب نشان "جورج تنت" آمریکا برای فعالیت‌های ممتاز اطلاعاتی در زمینه مبارزه با تروریسم از مایکل پامپئو، مدیر آژانس اطلاعاتی مرکزی آمریکا (سیا) دریافت کرد. مدیر سیا روز جمعه از ترکیه وارد ریاض شد.

محمد بن نایف نیز از مدیر سیا قدردانی و تأکید کرد: این نشان ثمره تلاش‌ها و سفارشات رهبران عربستان و در رأس آن سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه کشور و شجاعت نیروهای امنیتی و همکاری تمامی جامعه عربستان علیه تروریسم است.

وی در جواب سؤالی درباره روابط کنونی میان ریاض و واشنگتن گفت: روابط ما با آمریکا تاریخی و استراتژیک است و هر کسی بخواهد بین ما اختلاف بیفکند موفق نخواهد شد.

محمد بن نایف گفت: تمامی ادیان آسمانی از اقدامات شیطانی تروریست‌ها مبرا هستند. ما به شدت با تروریسم مخالفیم و به مبارزه فکری و امنیتی با تروریسم ادامه می‌دهیم. ما عملیات‌های تروریستی زیادی را که برخی از آن علیه کشورهای دوست بود، ناکام گذاشتیم.

وی تأکید کرد: مبارزه با تروریسم یک مسئولیت مشترک بین المللی است و افزایش تلاش‌های مشترک بین المللی در تمامی زمینه‌ها برای مقبله فکری، مالی، امنیتی و نظامی را می‌طلبد.