کدخبر: ۱۶۲۲۵۸ لینک کوتاه

زیدان ضعیف تر از آنچلوتی

رئال در مسیر تکرار کابوس سال ۲۰۱۵

رئال مادرید بر خلاف آرزوی هوادارانش، در حال طی کردن همان مسیری است که سال ۲۰۱۵ منجر به از دست رفتن قهرمانی لالیگا برایش شد.

به گزارش "ورزش سه"، رئال با آنچلوتی به عنوان قهرمان جام جهانی باشگاه ها، سال 2015 را با روحیه ای خوب آغاز کرد. رئال که صدرنشین لالیگا هم بودف در حالی اولین بازی خود در سال جدید را با والنسیا برگزار کرد که پیش از آن 22 برد متوالی کسب کرده بود ولی با شکست از والنسیا هم افت این تیم شروع شد و هم روند بردهای متوالی اش پایان یافت.

کمی بعد رئال با شکست از اتلتیکو در یک هشتم نهایی کوپا دل ری، از این تورنمنت حذف شد و در ماه مارس با شکست از بیلبائو صدر را به بارسا واگذار کرد. آبی اناری ها دیگر از صدر سقوط نکردند و در نهایت قهرمان لالیگا شدند.

رئال در مسیر تکرار کابوس سال 2015

سال 2017 نیز برای رئال مثل 2015 پیش می رود؛ البته با اندکی تفاوت.

رئال سال 2016 را با قهرمانی در جام جهانی باشگاه ها به اتمام رساند و سال جدید را نیز با پیروزی بر سویا در یک هشتم نهایی کوپا دل ری آغاز کرد. رئال حتی به یک چهارم نهایی این تورنمنت هم راه یافت ولی آنجا توسط سلتا حذف شد. رئالی ها در لالیگا هم با شکست از سویا نوار 40 بازی متوالی بدون شکستشان پاره شد.

رئال در حالی به ماه مارس نزدیک می شود که با یک بازی کمتر، هنوز یک امتیاز بیشتر از بارسا دارد و در 12 بازی ابتدایی سال 2017 توانسته 7 برد، دو تساوی و 3 شکست کسب کند؛ در حالیکه سال 2015 با آنچلوتی، از 12 بازی ابتدایی خود توانسته بود 8 برد، 1 تساوی و سه شکست کسب کند.

به این ترتیب عملکرد زیدان در شروع سال ضعیف تر از عملکرد آنچلوتی بوده و اگر این روند ادامه یابد و بارسلونا هم بتواند روند سال 2015 خود را تکرار کند، این امکان وجود دارد که در ماه مارس، بازهم آبی اناری ها گوی سبقت را ربوده و در نهایت قهرمانی را از رئال بگیرند.