کدخبر: ۱۶۴۸۰۶ لینک کوتاه

نامه هنرمندان صنایع دستی به رهبری

هنرمندان صنایع دستی و هنرهای سنتی درپی توجه رهبر معظم انقلاب اسلامی به این حوزه و نامگذاری سال ۹۶ با عنوان «اقتصاد مقاومتی: تولید و اشتغال» نامه‌ای به رهبری نوشتند.

به گزارش ایسنا، مقام معظم رهبری پیام نوروزی سال ۹۶ را در کنار صنایع دستی «زیلو و ترمه» مخابره کردند که می‌تواند اولین اقدام عملی در راستای حمایت و تحقق شعار اقتصادی امسال باشد. هنرمندان صنایع دستی به‌دلیل توجه ایشان به این حوزه و نامگذاری سال جدید با عنوان «اقتصاد مقاومتی: تولید و اشتغال» نامه‌ای به رهبری نوشتند و نسخه‌ای از آن را در اختیار خبرگزاری دانشجویان ایران قرار دادند.

در این نامه آمده است:

«بسم‌الله‌ الرحمن‌ الرحیم

من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق

رهبر معظم انقلاب

حضرت آیت‌الله العظمی سیدعلی خامنه‌ای

سلام علیکم؛

ضمن عرض سلام، تبریک و شادباش به مناسبت فرا رسیدن سال جدید و آرزوی طول عمر برای حضرتعالی و تمامی خدمت‌گزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی و صلوات به روح بلند حضرت امام خمینی (ره) و شهدای انقلاب که عزت و افتخار ایران، تا ابد مرهون جان‌فشانی‌های این از خودگذشتگان است. به این وسیله ما هنرمندان صنایع دستی و هنرهای سنتی ایران از بذل توجه حکیمانه حضرتعالی به مقوله تولید و اشتغال و نامگذاری سال ۱۳۹۶ با عنوان «اقتصاد مقاومتی، اشتغال و تولید» قدردان و سپاسگزاریم. از آنجا که بحق عرصه صنایع دستی و هنرهای سنتی یکی از بسترهای اساسی برای تحقق اقتصاد مقاومتی و رونق اشتغال و بهبود معیشت قشر وسیعی از جامعه است، امید است که کلیه دستگاه‌ها و نهادهای کشور نسبت به این حوزه اهتمام ویژه داشته باشند. تردید نیست که برنامه‌ریزی منسجم در مسیر تحقق این شعار، گامی استوار در راستای حرکت کشور به سوی توسعه پایدار خواهد بود.

در پایان ضمن عرض سپاسگزاری مجدد از حضرتعالی، امیدواریم با همدلی و تعالی سازنده همه ارگان‌ها و نهادهای کشور، شاهد به فعلیت درآمدن ظرفیت‌های بسیار زیاد این هنر - صنعت اصیل کشور باشیم و در این راستا گامی استوار در راستای اعتلای کشور عزیزمان، ایران اسلامی برداریم.

کمپین حمایت از صنایع دستی ایران