کدخبر: ۱۶۵۷۷۰ لینک کوتاه

جپاروف حسرت استقلالی ها می شود ؟

شرایط قرار داد بازیکن ازبکستانی با سپاهان کمی پیچیده شده و بازگشتش به استقلال مبهم به نظر می رسد.

با بازی‌های خوب سرور جپاروف در سپاهان، سرنوشت این بازیکن برای فصل آینده مبهم شده است. سپاهانی‌ها که از نمایش او راضی هستند به دنبال تمدید قرارداد قرضی او برای فصل آینده هستند و استقلالی‌ها هم خواهان بازگشت او به تیمشان در فصل بعد شده‌اند. اما در یکی دو روز اخیر شایعاتی درباره وضعیت این بازیکن در رسانه‌ها مطرح شده است.

به دلیل این که فیفا استقلال را از نقل و انتقالات زمستانی محروم کرده بود، نام این بازیکن در فهرست نیم فصل دوم آبی‌ها قرار نگرفته و همین باعث شده تا این ادعا مطرح شود که جپاروف اصلا بازیکن استقلال نبوده و نیست و به صورت قرضی هم به سپاهان نرفته است! فریبرز محمودزاده رییس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ هم در اظهار نظری غیرمنتظره گفته: «این به اشتباه در رسانه‌ها مطرح می‌شود که جپاروف بازیکن قرضی است. موقعی بازیکنی قرضی محسوب می‌شود که در فهرست تیم مبدا باشد اما جپاروف در فهرست استقلال نیست و ITC این بازیکن توسط تیم سپاهان به سازمان لیگ و کمیته نقل و انتقالات تحویل داده شده است پس این بازیکن قرضی نیست. البته ما هم در رسانه‌ها دیدیم که دو تیم مدعی شده‌اند که توافق شفاهی با هم در این زمینه داشته‌اند که اگر اینطور باشد و در این میان شکایتی صورت بگیرد وظیفه رسیدگی به آن بر عهده کمیته انضباطی است. ولی آنچه به ما مربوط می‌شود این است که جپاروف بازیکن سپاهان است و قرضی به این تیم نیامده.»

با این ادعا این احتمال وجود دارد که ماجرا پیچیده‌تر شود. البته نکته‌ای که محمودزاده درباره آن صحبت نکرده قراردادی است که جپاروف با استقلال امضا کرده است. او بعد از امضای قرارداد بازیکن استقلال محسوب می‌شد ولی این باشگاه به دلیل حکم فیفا نتوانست نام او را وارد فهرست خود کند. می‌توان اینگونه توضیح داد که جپاروف در حال حاضر بازیکن استقلال است حتی اگر نام او وارد فهرست این تیم نشده باشد. مثل روزبه چشمی که با استقلال قرارداد دارد و نامش از فهرست این تیم خارج شده است. البته اگر حکم فیفا این باشد که اصلا استقلال حق امضای قرارداد با هیچ بازیکنی نداشته، ادعای محمودزاده درست خواهد بود و به این ترتیب از شاهکار مدیریتی جدید استقلالی‌ها رونمایی شده است اما اگر حکم این باشد که استقلال نمی‌تواند بازیکنی به فهرست خود اضافه و از او استفاده کند، برداشت رئیس کمیته نقل و انتقالات اشتباه است.