کدخبر: ۱۶۵۷۸۲ لینک کوتاه

پرسپولیس در آستانه کسب مقتدرانه ترین قهرمانی تاریخ فوتبال ایران

پرسپولیس در آستانه کسب وثبت کاملترین قهرمانی تاریخ لیگ فوتبال در ایران قرار گرفت .

به گزارش ورزش سه، بردن جام با کسب بهترین آمارها در جدول تا به حال در تاریخ فوتبال ایران اتفاق نیفتاده است.بیشترین برد،کمترین باخت،بیشترین گل زده،کمترین گل خورده،بهترین  تفاضل وبیشترین امتیاز  وبهترین گلزن لیگ، تا به حال نصیب هیچ کدام از قهرمان های تاریخ لیگ ایران شامل لیگ برتر،لیگ آزادگان،لیگ قدس،لیگ تخت جمشید ولیگ منطقه ای نشده است وپرسپولیس در آستانه ثبت آن است.

1-پرسپولیس صاحب بیشترین تعداد برد است .20 برد در 28 بازی رکوردی تاریخی است ودر لیگ های 30 هفته ای تا به حال هیچ تیمی از 19 برد فرا نرفته بود وحالا پرسپولیس وقت دارد تا 2برد دیگر هم به بردهای خود اضافه کند .حتی در لیگ های 34 هفته ای هم هیچ تیمی این تعداد برد را به دست نیاورده بود.به هر حال بعد از پرسپولیس ،استقلال تنها 14برد دارد که البته با برد  احتمالی در بازی فردا این آمار به 15 میرسد اما هنوز فاصله یک فرسنگ است!

2-پرسپولیس کمترین باخت را در مسابقات فوتبال لیگ برتر دارد مگر این که در 2بازی آینده باخت بدهد!به هر حال تا امروز که پرسپولیس وتراکتور با 3 باخت کمترین تعداد باخت را دارند .

3-پرسپولیس 43 گل زده  و2 گل از استقلال بیشتر زده است .بازی استقلال برابر تراکتور سازی بازی سختی است که احتمالا استقلال را به پرسپولیس در تعداد گل های زده نمیرساند .پرسپولیس که امسال 21 بار به دیرک دروازه زده به طور بالقوه بهترین خط حمله را دارد اما آمار بهترین خط حمله از روی توپ های رد شده از خط دروازه محاسبه میشود .

4-بهترین خط دفاع امروز لیگ در واقع بهترین خط دفاع تاریخ لیگ برتر وبهترین خط دفاع تاریخ لیگ است .تا اینجا که اینگونه است مگر این که سرخپوشان در 2بازی آینده 5 گل بخورند که به نظر نمیرسد چنین شود!

5-تفاضل گل پرسپولیس از همه تیم ها بالاتر است ،به هر حال تیمی که بهترین خط دفاع وبهترین خط حمله را دارد باید بهترین تفاضل را داشته باشد ،پرسپولیس بهترین تفاضل را در تاریخ لیگ های 30 هفته ای دارد واگر تفاضلش 3 گل بالاتر رود،از همه لیگ های 34 تیمی هم آمار بهتری خواهد داشت .

6-بهترین گلزن:مهدی طارمی از پرسپولیس 16 گل زده که یک گلش پنالتی بوده است .پرسپولیس 8 بار هم به دیرک دروازه زده است .به نظر میرسد او فرصت بالا بردن این تعداد را هم دارد!

7-بهترین امتیاز تاریخ لیگ برتر ،برای پرسپولیس امروز است .پرسپولیس رکورد فولاد را که سال 83 ثبت کرده بود شکست،اما هنوز 2بازی دیگر فرصت هست!پرسپولیس تنها با یک برد بهترین امتیاز تاریخ لیگ برتروهمه لیگ های تاریخ را خواهد شکست!