کدخبر: ۱۶۵۸۳۹ لینک کوتاه

سود ۲۰۰ میلیون یورویی اتلتیکو مادرید در لیگ قهرمانان

اتلتیکومادرید با هدایت سرمربی آرژانتینی‌اش تاکنون بیش از ۲۰۰ میلیون یورو از لیگ قهرمانان اروپا کسب کرده است.

اتلتیکومادرید پس از عبور از لسترسیتی به نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا رسید و به درآمدزایی‌اش از این رقابت‌ها ادامه‌ خواهد داد. این تیم از شروع فصل ۱۷ – ۲۰۱۶ تا به این مرحله ۴۰.۲ میلیون یورو کسب کرده است. قرمز و سفیدپوشان ۱۲.۷ میلیون یورو به خاطر حضور در مرحله گروهی، ۷.۵ میلیون به علت پنج پیروزی در مرحله گروهی، ۶ میلیون برای حضور در مرحله یک هشتم نهایی، ۶.۵ میلیون برای صعود به مرحله یک چهارم نهایی و ۷.۵ میلیون برای رسیدن به نیمه نهایی دریافت کردند. اگر شاگردان دیگو پابلو سیمئونه به فینال برسند این رقم تا ۵۱.۲ میلیون افزایش پیدا می‌کند و در صورت قهرمانی ۵۵.۷ میلیون یورو کسب خواهند کرد.

این تنها بخشی از جوایز یوفا به تیم‌های حاضر در لیگ قهرمانان اروپا است که هر سال به مقدار آن افزوده می‌شود. در فصل ۱۵ – ۲۰۱۴ که اتلتیکو در مرحله یک چهارم نهایی حذف شد تنها ۲۰.۵ میلیون یورو دریافت کرد.

با صعود اتلتیکو سیمئونه به نیمه نهایی این تیم تاکنون بیش از ۲۰۰ میلیون یورو از لیگ قهرمانان به همراه حق پخش تلویزیونی کسب کرده است. رقم ‌دقیق آن ۲۰۳ میلیون و ۶۳۶ هزار یورو است. اگر تنها صعود به مراحل مختلف در نظر گرفته شود این رقم به ۱۴۱ میلیون و ۵۶۵ یورو می‌رسد.