کدخبر: ۱۶۶۸۸۰ لینک کوتاه

تمجید سایت آلمانی به پدیده ایرانی لیگ فوتبال آلمان

الکساند نوری بدون شک پدیده این فصل بوندس لیگا بوده است. تا امروز رسانه ها زیاد از این سرمربی ایرانی آلمانی نوشته اند ولی این بار می خواهیم به یک نکته جالب در مورد نوری اشاره کنیم.او تنها تعویض موفق مربی در بین تیمهای حاضر در بوندس لیگا بوده است.

سایت welt آلمان در گزارشی به قلم توبیاس هولتکامپ نوشته: از میان 18 سرمربی حاضر در بوندس لیگا، 9 سرمربی جایشان روی نیمکت را به فرد دیگری دادند و در میان این تغییرات، تنها یک تغییر نتیجه مثبتی داشته است. این تغییر مربوط به باشگاه وردبرمن می شود که تصمیم گرفت ویکتور اسکریپنیک را به دلیل عملکرد و نتایج ضعیفی که با برمن گرفته بود اخراج و مربی دیگری را جایگزین او کند.

الکساند نوری مربی جایگزین او بود که حالا توانسته تحول بزرگی در این تیم ایجاد کند و وردبرمنی که از نظر تاکتیکی و قدرت فیزیکی بازیکنانش حرفی برای گفتن نداشت، تبدل به تیمی کند که نه تنها خوب و سریع بازی می کند بلکه نتایج بسیار خوبی هم گرفته و نه تنها دیگر خطر سقوط به بوندس لیگای 2 تهدیدش نمی کند بلکه حالا امیدوار است که سال دیگر در لیگ اروپا بازی کند.  نوری 37 ساله که از 2 اکتبر 2016 – 11 مهر سال قبل – به عنوان روی نیمکت وردربرمن نشسته( طبق آمار سایت ترانسفرمارکت، او قبل از این تاریخ، سه بازی به عنوان مربی موقت هدایت برمن را به عهده داشت)  تا قبل از بازیهای دیروز بوندس لیگا توانسته از 24 بازی، 38 امتیاز بگیرد و تیمش قبل از بازیهای دیشب بوندس لیگا در رده هفتم جدول قرار داشت(برمن با پیروزی دیشب مقابل هرتابرلین به رده ششم  رسید) در صورتی که برمن بتواند در3 هفته باقیمانده طوری امتیاز بگیرد که به رده پنجم جدول برسد به صورت مستقیم در لیگ اروپا حاضر خواهد بود و در صورت قرار گرفتن در جایگاه ششمی، راهی پلی اف لیگ اروپا می شود.