کدخبر: ۱۶۶۹۱۲ لینک کوتاه

انتخابات یک جشنواره موسیقی را به تعویق انداخت

به گفته دبیر نخستین جشنواره ملی موسیقی سبز، این رویداد هنری به دلیل همزمانی با ایام انتخابات ریاست جمهوری با تاخیر نسبت به زمان اعلام‌شده برگزار می‌شود.

فرهاد هراتی دبیر نخستین جشنواره ملی موسیقی سبز در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: طبق جلسات و مشورت هایی که با دوستان کارشناس و همچنین دبیرخانه مرکزی جشنواره ملی موسیقی سبز داشتیم تصمیم گرفته شد برای انسجام هرچه بیشتر این دوره از جشنواره و برگزاری پرشور آن، تاریخ برگزاری جشنواره را از فروردین و اردیبهشت ماه به هفته های دوم یا سوم تیرماه منتقل کنیم.

وی ادامه داد: با توجه به نزدیکی ایام انتخابات ریاست جمهوری و تمرکزی که عموم جامعه به این فضای مهم و تاثیرگذار دارند ما نیز تصمیم گرفتیم برای حفظ اهمیت جشنواره و اجرای بهتر برنامه هایی که برای برگزاری این رویداد درنظر گرفتیم زمان برگزاری جشنواره را به تعویق بیندازیم تا هنرمندان با آرامش بیشتری نسبت به اجرا و تولید آثارشان اقدام کنند.

 دبیر نخستین جشنواره ملی موسیقی سبز در پایان بیان کرد: برگزاری هر جشنواره موسیقایی کار بسیار دشواری است که امیدوارم با حمایت و همراهی موسیقی‌دوستان بتوانیم شاهد برگزاری جشنواره منجسم و پرباری باشیم که بتواند در حفظ و حراست از محیط زیست نقش قابل توجهی را ایفا کند.

جشنواره موسیقی «سبز» با هدف جمع آوری و خلق آثار فاخر موسیقیایی در حوزه محیط زیست و مبدل شدن جمهوری اسلامی ایران به گرانیگاه دغدغه های محیط زیستی در جهان و ایجاد رغبت مضاعف در هنرمندان این عرصه برای تولید آثار جدید در تمامی بخش های موسیقی اعم از کلاسیک ایرانی، پاپ، الکترونیک، مدرن، راک، جز، بلوز، تلفیقی، بی کلام، موسیقی نواحی، ارکسترال و کرال، ترانه ها و موسیقی کودکانه توسط دفتر مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست برگزار می ش