کدخبر: ۱۶۶۹۳۷ لینک کوتاه

ترامپ: رهبر کره شمالی آدم "باهوشی" است

دونالد ترامپ اعلام کرد که به نظر او کیم جونگ اون یک فرد باهوش است. وی اما هشدار داد آمریکا برای مقابله با اقدامات تحریک‌آمیز کره شمالی همچنان گزینه نظامی را روی میز دارد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه اکسپرس، دونالد ترامپ، رییس‌جمهور آمریکا با اشاره به کیم جونگ اون رهبر کره شمالی اعلام کرد: او کسی است که از دوران جوانی قدرت را در کره شمالی در دست گرفت. بسیاری از اطرافیانش می‌خواستند وی را از قدرت برکنار کنند اما او توانست در قدرت باقی بماند. برای همین وی انسان باهوشی است. مردم می‌گویند، وی از نظر روانی سالم است؟ من هیچ ایده‌ای در این باره ندارم.

وی ادامه داد: ما در شرایطی قرار داریم که نمی‌توانیم اجازه دهیم شرایط به همین شکل ادامه یابد. ما نمی‌توانیم اجازه دهیم که این وضعیت که از سال‌های گذشته شاهدش بودیم، به هممین شکل ادامه یابد.

ترامپ با اشاره به مذاکرات خود با همتای چینی‌اش اضافه کرد: من می‌توانم این مساله را بگویم که باور نمی‌کنم رییس جمهور چین که مرد بسیار محترمی است، از آزمایش هسته‌ای کره شمالی خشنود شود.

رییس جمهور آمریکا اضافه کرد: آنها(چین) نمی‌خواهند که همسایه‌شان سلاح هسته‌ای داشته باشد. در حال حاضر چین می‌تواند به ما کمک کند مساله کره شمالی را حل کنیم.

تنش‌ها در شبه‌جزیره کره به دنبال آزمایش‌های موشکی اخیر پیونگ‌یانگ بالا گرفته است.

ترامپ همچنین در بخش دیگر این مصاحبه خود اعلام کرد، توافق با روسیه ممکن است.

وی افزود، با روسیه همکاری خواهم کرد همانطور که با چین کار خواهم کرد و این احتمال با گروه‌های دیگر نیز وجود دارد.

اما ترامپ زمینه‌های همکاری را مشخص نکرد.