کدخبر: ۱۶۶۹۷۵ لینک کوتاه

درخواست کمک مالی باشگاه استقلال از هوادارانش

باشگاه های فوتبال در ایران از نظر شرایط مالی در تنگنا به سر می برند. پرداخت حق پخش مسابقات تلویزیونی عملی نشده و راه های کسب درآمد نیزمسدود و یا نیمه مسدود است. در این شرایط باشگاه ها مجبور هستند به سمت راه های غیر متعارف برای درآمد زایی بروند.

بعد از اینکه باشگاه پرسپولیس برای کمبود مبلغ موجود در این باشگاه و برای پرداخت بدهی سرمربی سابق خود دست نیاز بسوی هوادارانش دراز کرد حالا رقیب سنتی آنها یعنی استقلال نیز همان راه را در پیش گرفته است.در همین رابطه امروزدبیر هیات مدیره استقلال اعلام کرد که باشگاه استقلال نیازمند کمک مستقیم هواداران است.

پندار توفیقی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، در خصوص وضعیت نقل و انتقالات استقلال برای فصل آینده اظهار داشت: علیرضا منصوریان خواستار تمدید قرارداد بازیکنانی شده که قراردادشان این فصل به پایان می‌رسد. در این زمینه، مذاکرات‌مان را انجام داده‌ایم و همچنان ادامه دارد. از طرفی، بازیکنانی چون امید ابراهیمی و کاوه رضایی قلبا استقلالی بوده و به این تیم علاقه دارند و اگر شرایط‌شان مهیا باشد، در استقلال می‌مانند.

وی در مورد جذب بازیکنان جدید تصریح کرد: در حال مذاکره برای جذب بازیکنان جدید هستیم، اما تا زمانی که چیزی قطعی نشود، هیچ اسمی اعلام نخواهد شد. وقتی بازیکنی جذب شد، اطلاع رسانی خواهیم کرد. باشگاه استقلال در سال‌های گذشته درگیر بدهی‌های بازیکنان خارجی، مالیات و ... بوده و در فصل جاری نزدیک به 6 میلیارد تومان از بدهی‌ بازیکنان خارجی و مالیات را پرداخت کرده‌ایم. به همین خاطر، از لحاظ نقدینگی افت داشته‌ایم. برای حضور پر قدرت در نقل و انتقالات دست یاری به سمت هواداران باز کرده‌ایم تا از طریق سامانه #730* مستقیم به باشگاه کمک کنند. به این امید که بتوانیم از روش‌های دیگر هم درآمدزایی کنیم. همچنین از طریق اسپانسرها درآمدزایی را به حدی برسانیم که علاوه بر تأمین هزینه‌‌ها، طرح‌های باشگاه را هم توسعه دهیم.

دبیر هیئت مدیره استقلال خاطرنشان کرد: الان در این برهه حساس، باشگاه نیاز دارد که هواداران میلیونی پشت باشگاه باشند تا نقل و انتقالات را پیش برده و در فصل آینده ستاره سوم قهرمانی آسیا را کسب کنیم.