کدخبر: ۱۶۷۷۰۴ لینک کوتاه

الجزایر سفیر تونس را احضار کرد

وزارت امور خارجه الجزایر از احضار سفیر تونس برای ارائه توضیحات درباره اظهارات وزیر محیط زیست و امور محلی این کشور که از الجزایر به عنوان «کشور کمونیست» یاد کرده بود، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه النشره، وزارت امور خارجه الجزایر روز یکشنبه اعلام کرد که «عبدالمجید الفرشیشی» سفیر تونس را برای ارائه توضیحات درباره اظهارات وزیر محیط زیست این کشور که طی آن از الجزایر به عنوان «کشوری کمونیست» یاد کرده بود، احضار کرده است.

وزارت امور خارجه الجزایر در بیانیه ای افزود که از سفیر تونس خواسته است تا در مورد اظهارات «ریاض الموخر» وزیر امور محیط زیست و امور محلی این کشور طی همایشی که اخیرا در شهر رم ایتالیا برگزار گردید توضیح دهد.

لازم به ذکر است که وزیر محیط زیست و امور محلی تونس اخیرا طی سخنانی گفته بود: «هنگامی که از من درباره تونس سوال می کنند می گویم که در ایتالیا واقع شده است نه اینکه بگویم در کنار الجزایر کشور کمونیست و لیبی کشور ترسناک قرار دارد».

این اظهارات وزیر محیط زیست تونس با موجی از محکومیت در این کشور مواجه گردید. در همین راستا جنبش النهضه تونس در بیانیه ای این اظهارات را غیرمسئولانه خوانده و از همه خواست به مبانی مناسبات با الجزایر و لیبی که با امنیت منطقه و منافع تونس در ارتباط است احترام بگذارند.