کدخبر: ۱۷۰۱۰۰ لینک کوتاه

مسابقات لیگ قهرمانان آسیا امشب براگزار خواهد شد

استقلال با استراتژی دفاع مقابل العین امارات

تیم فوتبال استقلال تهران در مرحله یک هشتم لیگ قهرمانان آسیا امشب به مصاف العین امارات می‌‌رود.این بازی از جهات مختلف برای دو تیم حائز اهمیت است.

استقلال امشب ساعت 23 و 15 دقیقه در امارات به مصاف تیم العین می‌روند. آبی پوشان در بازی رفت یک بر صفر پیروز شدند تا با اندوخته‌ای مناسب وارد بازی برگشت شوند. هرچند اماراتی‌ها بعد از باخت شروع به جرزنی کردند و از زمین و زمان ایراد گرفتند و حتی از ورود سمور به ورزشگاه آزادی هم شکایت کردند!

به هر حال استقلال در بازی برگشت قطعا با استراتژی دفاعی به مصاف حریف خواهد رفت و هدف اولش گل نخوردن است تا با یک تساوی بدون گل به جمع 8 تیم برتر آسیا برسد و منتظر بماند و ببیند پرسپولیس می‌تواند از سد لخویا قطر بگذرد تا یک بازی تاریخی را احتمالا در مرحله یک چهارم لیگ قهرمانان آسیا شاهد باشیم یا هواداران فوتبال ایران در حسرت دربی آسیایی باقی می‌مانند.

آبی‌پوشان در این بازی امید نورافکن را به دلیل حضور در تیم ملی جوانان در اختیار ندارد و احتمال حضور امید ابراهیمی هم در این بازی 50 درصد است. بنابراین احتمال دارد استقلال با کمترین تغییر نسبت به بازی رفت به مصاف العین برود.

العین هم تیمی متمول و با امکانات عالی است که عمر عبدالرحمان را در اختیار دارد. بهترین بازیکن آسیا که در بازی رفت، پسران آبی اجازه خودنمایی به او و هم‌تیمی‌هایش ندادند.

شاگردان منصوریان تا صعود 90 دقیقه فاصله دارند و اگر استقلال از سد العین بگذرد روزهای تاریخی را پیش‌رو دارد.

منصوریان هر چقدر نگران بازی رفت و نبود ستاره‌هایی چون امید ابراهیمی، جابر انصاری و وریا غفوری بود، برای دیدار برگشت ستاره‌های خود را در اختیار دارد. تنها فرشید اسماعیلی است که به دلیل اخراج در بازی رفت، از ترکیب خارج شده است. همانطور که سرمربی استقلال پیش از این اعلام کرده بود، هدف نماینده کشورمان در وهله اول گل نخوردن است، بنابراین نباید انتظار داشته باشیم که استقلال در این بازی هجومی بازی کند. اگر استقلال بتواند گلی به ثمر برساند، العین از نظر ذهنی آشفته شده و برای صعود باید با اختلاف دو گل استقلال را شکست دهد.

اگر استقلال مقابل نماینده امارات موفق شود، با خاطره خوش به استقبال تعطیلات پیش از فصل جاری لیگ برتر خواهد رفت و آماده ادامه مسابقات لیگ قهرمانان با ترکیب جدید خواهد شد. در غیر این صورت، استقلالی‌ها باید با این دوره از لیگ قهرمانان آسیا خداحافظی کرده و منتظر فصل بعد باشند.