کدخبر: ۱۷۰۴۲۵ لینک کوتاه

پافشاری عضو شورای مرکزی «جمنا» بر «تخلف گسترده» در انتخابات

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه برنامه منسجمی برای فعالیت‌های آینده این جبهه تعیین شده است، گفت: جبهه مردمی به تبیین و ترویج گفتمان انقلاب اسلامی می‌پردازد و زبان گویای مردم خواهد بود.

به گزارش تسنیم، لطف‌الله فروزنده عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با اشاره به جزئیات شانزدهمین جلسه این جبهه که عصر روز گذشته برگزار شد، اظهار داشت: شورای مرکزی برنامه منسجمی را برای آینده فعالیت جبهه به بحث گذاشت که مبنای حرکت این جبهه در آینده خواهد بود.

وی افزود: جبهه مردمی به تبیین و ترویج گفتمان انقلاب اسلامی می‌پردازد و زبان گویای مردم خواهد بود تا مطالبات به‌حق آنها را از دولتمردان مطالبه و وعده‌های داده‌شده را پیگیری کند.

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی ادامه داد: جبهه مردمی یک حزب نیست بلکه تشکل فراگیری است که تمامی احزاب، گروه‌ها، شخصیت‌ها و نیروهای مردمی را که دل در گروی این انقلاب و مردم و اعتلای کشور دارند در خود جای می‌دهد از این رو از همه افراد و جریان‌هایی که از جبهه بیرون هستند دعوت می‌کنیم تا در این جبهه حضور یابند و فعالیت کنند.

فروزنده با اشاره به نهضت روشنگری که قبل از انتخابات آغاز شد، و برگزاری همایش‌ها، نشست‌ها و بهره‌گیری از فضای مجازی، بر تداوم این کار تأکید کرد.

وی گفت: جبهه در این مدت کوتاه توانست با یک کار علمی، فراگیر و انقلابی، انسجام و هم‌افزایی بی‌سابقه‌ای در جبهه انقلاب پدید آورد که در اولین اقدام سیاسی خود یعنی حضور در انتخابات دستاوردهای ارزشمندی حاصل نماید رقابت با یک دولت مستقر که متأسفانه از همه امکانات دولتی بی‌محابا و به‌طور غیرقانونی و هنجارشکنانه استفاده کرد، کار ساده‌ای نبود ما به دولت مستقری باختیم که از امکانات خود در انتخابات استفاده و تخلفات گسترده‌ای انجام داد و مدارک و اسناد آن نیز موجود است.

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی تصریح کرد: ما از شورای نگهبان تقاضا می‌کنیم به‌طور دقیق مستندات تخلفات انتخاباتی را بررسی کنند، ما قائل به رفتار قانونی هستیم و آقای رئیسی هم به‌صورت قانونی شکایت کرده است، لذا باید شکایت ایشان به‌طور جد مورد بررسی قرار بگیرد.

وی درباره انتخابات شوراها در تهران، تأکید کرد: متأسفانه کسی جوابگوی تخلفات گسترده انجام‌گرفته و شکایات دوستان ما نیست، درحالی که وزیر کشور موظف است به تخلفات رسیدگی کند و جوابگو باشد، نمایندگان مجلس که مسئول نظارت بودند، وظیفه بررسی دارند، ما از این رفتار گله‌مندیم و معتقدیم این رفتار با حقوق شهروندی ادعایی آنان متناسب نیست.

فروزنده با تأکید بر اینکه باید به این تخلفات رسیدگی شود و به‌صورت شفاف به مردم گزارش دهند، خاطرنشان کرد: اگربراساس نظر شورای محترم نگهبان تخلف وارد است باید با متخلف برخورد شود، انتظار از قوه قضائیه و دادستان این است که برای احقاق حقوق مردم و رعایت حق‌الناس وارد شده و به تخلفات رسیدگی کنند.

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در پایان گفت: ما با همه ظرفیت وتا حصول نتیجه این مسائل را از طریق قانونی پیگیری می‌کنیم.