کدخبر: ۱۷۰۶۰۱ لینک کوتاه

سفارت آمریکا در اسرائیل به بیت المقدس منتقل نمی شود

خبرگزاری فرانسه روز پنجشنبه از عقب نشینی انتقال سفارتخانه آمریکا از تل اویو به بیت المقدس خبر داد که این امر نمایانگر موفقیت فلسطینی هاست.

به گزارش ایرنا یک مقام عالی رتبه آمریکا که خواست نامش فاش نشود، گفت: رئیس جمهوری آمریکا بر خلاف وعده های انتخاباتی اش، قصد ندارد سفارتخانه این کشور در رژیم صهیونیستی را از تل آویو به بیت المقدس انتقال دهد.

وی افزود: ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به تازگی ماده ای را امضا کرده است که اجازه می دهد سفارت آمریکا در تل آویو تا 6 ماه دیگر به فعالیت خود ادامه دهد. ترامپ معتقد است که زمان مناسبی برای انتقال سفارتخانه آمریکا از تل آویو به اورشلیم (بیت المقدس) نیست.

رئیس جمهوری آمریکا پیشتر نیز در گفت وگو با نشریه صهیونیستی 'اسرائیل هیوم' گفته بود که انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به بیت المقدس کار مشکلی است و باید 'بطور جدی' درباره آن فکر کند.

به گزارش ایرنا، انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به بیت المقدس، یکی از شعارهای تبلیغاتی رئیس جمهوری آمریکا در مبارزات انتخاباتی بود.

این رویکرد دونالد ترامپ با اعتراض بسیاری از کشورهای و مقامات بین المللی روبرو شده است.

تل‌آویو از آغاز دوران ریاست‌جمهوری ترامپ طرح‌های توسعه‌طلبانۀ خود را در اورشلیم (بیت‌المقدس) به میزان زیادی تقویت کرده است.

رژیم صهیونیستی مدعی مالکیت بر کل اورشلیم به‌عنوان پایتخت خود است درحالی‌که فلسطینیان می‌خواهند بخش شرقی این شهر را پایتخت کشور آینده خود قرار دهند.