کدخبر: ۱۷۳۲۷۱ لینک کوتاه

هشدار روسیه به آمریکا در خصوص سوریه

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در مذاکره تلفنی با رکس تیلرسون همتای آمریکایی، بر ضرورت خودداری از انجام اقدام های تحریک آمیز علیه ارتش سوریه تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، لاوروف و رکس تیلرسون همتای آمریکایی وی شامگاه دوشنبه در یک مذاکره تلفنی در باره مسائل سوریه گفت وگو و مذاکره کردند.
وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد: طرفین در این رایزنی، بحران سوریه از جمله موضوع تقویت آتش بس در این کشور از طریق روند مذاکرات آستانه، تشدید مبارزه با گروههای تروریستی و جلوگیری از تلاش های برای کاربرد مواد شیمیایی مسموم کننده را بررسی کردند. 
لاوروف از طرف آمریکایی خواست تدابیر لازم را برای جلوگیری از انجام اقدامات تحریک آمیز علیه ارتش سوریه که در حال مبارزه با تروریست ها است، اتخاذ کند.
آمریکا در ماههای اخیر چند بار به مواضع ارتش سوریه حمله کرده که تازه ترین آن سرنگونی جنگنده سوخو-22 نیروی هوایی این کشور توسط یک جنگنده اف-18 در دو هفته پیش است.
افزون بر بمب افکن ها و جنگنده های آمریکا و گروه ائتلاف آمریکایی موسوم به ضد داعش، هواپیماهای رژیم صهیونیستی نیز دو روز پیش به مواضع ارتش سوریه حمله کردند که همسو با حمایت های این رژیم تروریست ها است.