کدخبر: ۱۷۵۸۰۴ لینک کوتاه

چگونه مانع از قفل شدن خودکار نمایشگر اندرویدی شویم؟

مطمئناً همه شما با لاک اسکرین یا قفل صفحه‌نمایش تبلت و گوشی‌های هوشمند آشنایی دارید. قفل صفحه‌نمایش منجر می‌شود تا از ورود افراد ناشناس به گوشی جلوگیری شود. اگرچه قفل صفحه‌نمایش ویژگی بسیار کاربردی است، اما در برخی شرایط می‌تواند آزاردهنده هم باشد. به عنوان مثال، تصور کنید در خانه خود هستید و دستگاه اندرویدی شما دائم در کنارتان قرار دارد. در این شرایط، قفل شدن خودکار صفحه‌نمایش دستگاه در بازه‌های زمانی مشخص ضرورتی ندارد، زیرا احتمالاً به‌جز شما کسی از آن استفاده نمی‌کند.

اگر قرار باشد در موارد این‌چنینی صفحه‌نمایش دستگاه به‌طور خودکار قفل شود، مجبور خواهید بود تا هر دفعه برای استفاده از آن رمز عبور لاک اسکرین را وارد کنید. در اینجاست که با استفاده از ویژگی خاصی با نام اسمارت لاک (Smart Lock) در اندروید می‌توان مشکل موجود را از میان برداشت. اسمارت لاک می‌تواند از قفل شدن خودکار و غیرضروری صفحه‌نمایش دستگاه در شرایط خاص ممانعت به عمل آورد! این قابلیت از اندروید 5.0 آب‌نبات چوبی ارائه شده است.

برای مثال، با استفاده از اسمارت لاک می‌توانید موقعیت مکانی خاصی نظیر موقعیت خانه خود را به‌عنوان یک مکان قابل اعتماد برای دستگاه اندرویدی تعریف کنید. به این صورت هر زمان در خانه باشید، قابلیت اسمارت لاک از قفل شدن نمایشگر دستگاه جلوگیری به عمل می‌آورد. علاوه بر موقعیت مکانی اغلب می‌توانید از روش‌های دیگری نظیر صدا، چهره، تعامل با گجت پوشیدنی دیگر وغیره هم به‌عنوان عامل اعتمادسازی استفاده کنید.

به‌منظور فعال‌سازی قابلیت اسمارت ‌لاک در اندروید باید مراحل زیر را طی کنید:

• به بخش Settings مراجعه کنید.

• گزینه Security را انتخاب کنید.

• گزینه Trusted Agents را انتخاب کنید.

• گزینه (Smart Lock Google) را فعال کنید.

حال که قابلیت اسمارت لاک دستگاه اندرویدی فعال شده است، نوبت به اضافه کردن عوامل قابل اعتماد می‌رسد. برای مثال، اگر تمایل دارید موقعیت مکانی فعلی خود را به‌عنوان مکان قابل اعتماد برای دستگاه تعریف کنید، باید مراحل زیر را طی کنید:

• به بخش Settings مراجعه کنید.

• گزینه Security را انتخاب کنید.

• گزینه Smart Lock را انتخاب کنید.

• گزینه Add Trusted Place را انتخاب و موقعیت مکانی مد نظر را مشخص کنید.