کدخبر: ۱۷۵۸۱۷ لینک کوتاه

خطر از کنار گوش استقلال و پرسپولیس گذشت / دربی ۸۵ لغو شد

دربی ۸۵ برگزار می شود یا نمی شود. این خلاصه خبریست که این روزها بیش از هر خبر فوتبالی دیگری ذهن هواداران دو تیم استقلال و پرسپولیس را مشغول کرده است. دربی ۸۵ که قرار بود در قالب یک بازی دوستانه در کشور آلمان برگزار شود در هاله ای از ابهام قرار دارد. صبح خبر می رسد که بازی برگزار می شود و شب اخبار لغو آن به گوش می رسد.

به گزارش اقتصادنیوز ، در تازه ترین خبر، وبسایت رسمی برنامه نود اعلام کرد که این بازی برگزار نخواهد شد و به جای آن دو تیم پرسپولیس و نفت در تاریخ 30 تیرماه بازی سوپر جام را برگزار می کنند.

دیدن دربی همیشه هیجان و اشتیاق خاص خودش را دارد. مخصوصا اگر قرار باشد یک دربی بیشتر هم ببینیم. اما واقعیت این است که در لغو شدن دربی تیرماه خیری هم نهفته است.

باخت در این دربی می تواند یک نیم فصل کابوس وار را برای هر دو تیم قرمز و آبی رقم بزند. باخت در دربی بار روانی سنگینی برای بازیکنان و کادر فنی تیم ها ایجاد می کند. سوت پایان دربی که به صدا در بیاید دیگر کسی توجه نمی کند که بازی دوستانه بود یا رسمی. قرمز یا آبی بازی را واگذار کرده است و تمام.

تیم بازنده دربی باید در شرایطی فصل جدید را آغاز کند که زیر فشار روانی سنگینی قرار دارد و این می تواند هفته های اول را برای آنها با نتایج غیرمنتظره رو به رو کند.

تیم ها در حال حاضر در شرایط بدنسازی فشرده قرار دارند و در هفته های اول بدن ها آماده یک بازی روان نیست. از سوی دیگر بازیکنان به هماهنگی لازم نیز نرسیده اند و همین می تواند هم روی کیفیت دربی تاثیر منفی زیادی بگذارد و یک نتیجه باورنکردنی را رقم بزند. اتفاقی که هیچ یک از هواداران سرخابی دوست ندارند علیه تیمشان رخ دهد.

به همین دلیل می توان گفت که لغو شدن دربی چندان هم به زیان دو تیم مدعی پایتخت و هوادارانشان نیست.