کدخبر: ۱۷۸۲۵۰ لینک کوتاه

گوشی هوشمند موبایل«فضولی ممنوع» ساخته شد! +عکس

برای اغلب مردم اتفاق افتاده که وقتی در یک مکان عمومی در حال استفاده از گوشی موبایل خود هستند برخی از مردم از سر کنجکاوی به محتویات موبایل آنها سرک کشیده و یا اصطلاحا «فضولی» می کنند. اما حالا یک شرکت این مشکل را بر طرف کرده است.

یک شرکت تولید کننده موبایل حق امتیاز جدیدی ثبت کرده است. این فناوری به وسیله یک لایه کریستال مایع نمایشگر را پولاریزه می کند تا افراد از زاویای مختلف نتوانند مطالب را بخوانند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بی جی آر، اپل حق امتیاز فناوری جدیدی را ثبت کرده که با کمک یک فیلتر قابل کنترل الکتریکی به طور انتخابی صفحه نمایش موبایل را پولاریزه می کند تا افراد از زاویه های مختلف نتوانند، مطالب آن را ببینند.

برخلاف سیستم های صفحه نمایش دیگر که نیازمند نصب  یک فیلتر هستند، هدف این اختراع یکپارچه کردن فناوری در صفحه نمایش به وسیله لایه ای از کریستال مایع است. طبق این حق امتیاز فناوری با جایگزین کردن لایه ای از کریستال های مایع بین لایه زیرین و لایه رویی، صفحه نمایش را پولاریزه می کند. لایه کریستالی افزوده شده  دارای فیلتر رنگی است که می تواند تصویر و محتویات صفحه را مخفی کند تا مانع دیدن دیگران شود.

گوشی موبایل

این در حالی است که صفحات نمایش ال ای دی فعلی به افراد اجازه می دهد از زاویه های مختلف آن را ببیند.  

البته  مشخص نیست آیا این فناوری در طراحی آیفون ۸ در نظرگرفته شده است یا خیر.